Afb. 7: Nostalgische foto van de dorpsschool op De Krijt (1865 - 1956) op de hoek van de Kloosterweg en De Krijt/Luilaantje, tegenover de Boonakkersteeg, gezien vanaf het zuiden. Sinds 1926 een roomskatholieke school, daarvoor een openbare. Nu staat hier een onooglijk rijtje naoorlogse huizen, op de nummers 10-12 (Afb. uit de Historische Bibliotheek Jan Lute) Cor Zentveld (geboren in 1931 en broer van Jo): "Ik herinner me 't als een zandpaadje, omringd door een haag. Die naam Pad over de Krijt' heb ik nooit horen gebruiken. Het werd hier in de buurt wel "t Steegie van Jan Pies' genoemd. Tja, dat was de bijnaam van mijn vader, Jan Zentveld t 1951). Het was een handig doorsteekje hoor. Ik zie nög Ome Jan Sentveld lopen: vanaf zijn later afgebroken muurhuisje aan de Kloosterweg via dat padje naar z'n werk, de bollenveldjes van 'De Jood' aan de Herenweg. Het werd ook wel als kerkenpaadje door de weinige protestanten hier gebruikt - en als vrijerslaantje, want het lag lekker achteraf... "I5 Uitverkoop van een pad In de jaren zestig gaat het mis. Aanleiding is het verzoek van de Sint Adelbertabdij om het zuiddeel van het Pad over de Krijt van de gemeente te kopen, zodat er na sloop van het oude hoekpand (eigendom van de abdij) een dubbelwoning gebouwd kan worden. Burgemeester en wethouders gaan akkoord en doen de gemeenteraad in de vergadering van 30 december 1960 het voorstel dit paddeel aan de openbaarheid te onttrekken en de 36 64 Geestgronden, 4 (1997), nr. 3/4

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 14