Dorpsbelang 's Winters Ook de badgasten gaven veel reuring in huis, kilo's zand brachten ze mee naar binnen. In de beginperiode had den ze logies met ontbijt en het gezin sliep dan zelf in de keuken. Later was dat niet meer te doen. "We hebben er goede contacten aan overgehouden." Met vaste gasten, die elk jaar terug kwamen, werden het gezellige weken. Met de kinderen naar de lampionoptochten, samen kos tuumpjes naaien, zodat zij verkleed konden meelopen. Ook had Kees zijn bezigheden buiten het bedrijf. Hij was vrijwilliger bij de brandweer en reed als chauffeur op de Weasel (rupsvoertuig) van de Reddingmaatschappij, die hij ook onderhield. In die hoedanigheid mocht hij Nep- tunus rondrijden bij de opening van het badseizoen. In december bracht hij een andere beroemdheid het dorp in als 'chauffeur' van Sinterklaas. 1964 Kees in actie op de Weasel In de wintermaanden was het iets rustiger. Kees deed dan naast het werk in de zaak veel installatiewerk in de zomerhuisjes en reed zijn rondes met de oliewagen, want veel mensen hadden een oliekachel. En Els, erva ren als verpleegster, assisteerde af en toe bij bevallingen met daarna de zorg voor moeder en kind. Het taxibedrijf liep wel het gehele jaar door. Zelfs tijdens de oliecrisis van 1973/1974 toen de benzine op de bon ging. Er mocht niet op zondag gereden worden, maar taxi's kregen hier voor ontheffing. Kees en Els hebben hun dochter Rita op één van de autoloze zondagen met de taxi verhuisd naar Utrecht. Dat was een aparte ervaring, want de wegen waren zo goed als leeg. Ook leuke herinneringen aan de winters waren het schaatsen op het Dorpsplein, dat bij vorst soms onder water werd gezet. Zo vanuit huis het ijs op. De familie Zwaan heeft nog een aantal jaren een gara gebedrijf aan de Duinweg gehad, daar waar nu het res taurant is. In 1972 is dat gestopt. In 1974 werd het tijd om wat rustiger aan te gaan doen en verhuisden Kees en Els naar Groenland. Eerst ver huurden zij het grootste gedeelte van de zaak, later werd alles verkocht. Kees heeft tijdelijk nog een campingwin kel gerund en ook nog lang het installatiewerk in de zo merhuisjes gedaan. Els pakte haar werk als verpleeg kundige weer op en deed dit tot 1985. In 1993 werd bij Kees kanker geconstateerd. Na een jaar bestralen ging het iets beter met hem. Maar na enige jaren met ups en downs bleek hij toch ook botkanker gekregen te hebben. Els heeft hem verzorgd en verpleegd totdat hij op 25 juli 1999 overleed. Els heeft nog een aantal jaren alleen op Groenland gewoond totdat het onderhoud van de tuin te zwaar werd. Ze verkocht het huis en verhuisde naar de Kwartelweg. Informatie overgenomen uit: Sprokkelingen uit de his torie van het zeedorp Callantsoog door J. Baken Gzn. 8

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 8