beslag verenigingsjaar 2012 Inleiding Ledenbestand Bestuur Activiteiten op zichzelf in vorm en bewoordingen geen crimineel feit, maar was het begin van de rel geweest. Tuynsaets ge drag en opruiende uitspraken hadden tot het tumult bij gedragen. Op Cornelis Jongkees, die tweemaal het huis van Vis ser was binnengedrongen en daarbij één van de voor naamste woordvoerders was geweest, zou volgens het plakkaat van 1 oktober 1749, artikel 2, de doodstraf toe passelijk kunnen zijn, maar daar hij niet handdadig for meel geweld had gebruikt, concludeerde de procureur- generaal tot dezelfde eis: levenslange verbanning. Tegen Cornelis Vroom, die eveneens tweemaal bij Visser was binnengedrongen en bij Willem Stint in huis gedreigd had, dat als de schepenen niet om drie uur bijeenkwamen, "we om zes uur op de ketel zullen kloppen en ons gang gaan" eiste hij vier jaar verbanning uit de jurisdictie van Den Helderen Huisduinen. De getuigenverklaringen en de bekentenis tegen Cornelis Pronk waren volgens de procureur-generaal onvoldoende om verbanning te eisen. Hij vroeg "vrijstelling onder hand- tasting" dit is voorwaardelijke invrijheidstelling. Met toestemming van de schrijver overgenomen uit het boek: Varensgasten en ander volk. Nu zit ik alweer achter m'n computer om een jaarverslag te maken. Het jaar is weer veel te snel voorbijgegaan. We hadden goede en minder goede belevenissen. Toen we met de excursie naar Friesland waren, werd onze voorzitter geopereerd aan zijn hart. Gelukkig is alles nu goed met hem. We ontvingen het legaat van mevrouw Baken-Boendermaker. We gaan plannen maken voor een goede bestemming en dan horen jullie het. Verschillende bestuursleden hebben veel werk gehad aan de expositie 'Hollywood' maar het was dan ook de moeite waard. Veel oudere leden die Hollywood mee gemaakt hebben zijn de boerderij komen bezoeken. De foto's van de tentoonstelling brachten ook leden op het idee mee te werken aan het herkennen van al onze foto's. De bedoeling is dat we de namen weten van men sen die er op staan. Dus we zijn van plan met dit alles door te gaan, samen met het Regionaal Archief. Dat loopt wel wat terug: 469, dus probeer een lid te wer ven. Net als in 2011niets gewijzigd. Historisch Informatie Punt Het informatiepunt in de bieb ging gewoon door met de presentaties, die nog steeds worden verzorgd door Lam mie de Ruiter en Co de Bakker. We zijn wel benieuwd hoe dat zal gaan als het boekenpunt de bibliotheek gaat vervangen. Sara Planting De Clock De redactie is als altijd druk bezig. Zo'n mooi blad in elkaar zetten kost veel tijd; er komt heel wat bij kijken. Helaas heeft Lucas Pouwels de redactie verlaten en dat is jammer. Er wordt een nieuwe kracht gezocht. Het digi taliseren - eveneens een bezigheid van de redactie - is ook een reuze karwei. Molen Op 18 augustus namen we afscheid van onze molenaar Kees Zwaan. Na 18 jaar doet hij een stapje terug. Kees Schagen is de nieuwe molenaar. Dus een molenaar met de naam Kees, daar heb je wat aan. Begraafplaats De werkgroep van de begraafplaats had een moeilijke zomer door de werkzaamheden rond de restauratie van de kerk. We konden niet doen wat we graag wilden. Er is nu ook wel wat veranderd. We mogen van de kerkbe- heerder geen begroeiing aanbrengen op de strook langs de kerk. Die is nu opgevuld met schelpjes en gras. Voor het overige zullen wij proberen het er uit te laten zien als altijd. We zijn ook in het bezit gekomen van een aantal oude stenen met nummers zoals dat vroeger was. Daar zijn we blij mee want alles wat de geschiedenis van het kerkhof betreft willen we graag laten zien. De stenen zijn voorlopig opgeslagen want we moeten eerst toestem ming van de gemeente krijgen om ze te plaatsen. We hopen dat 2013 een goed jaar mag worden voor de Historische Vereniging Callantsoog. 5

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 5