Overleg met de vakbonden, sociaal plan Groen licht Tijdelijke huisvesting van de bewoners Gemeentelijke bestuurlijke steun na de gemeentelijke herindeling, werd gekregen van wethouder Peter van der Mey. Samenwerking werd gezocht met het bestuur van De Zandstee in 't Zand, om bestuurlijk en qua uitvoering de activiteiten te bundelen. Niet alleen voor de bewoners, ook voor het personeel waren onze plannen ingrijpend. Slechts een deel van het personeel kon mee naar het nieuwe complex. We stelden een sociaal plan op en overlegden met de vak bonden (Abva/Kabo). Op 20 september 1990 werd ons sociaal plan goedgekeurd. Op 6 november 1990 meldde provinciaal ambtenaar de heer C. Kuiper dat de provinciale subsidie was toege kend. In een afrondend gesprek op 14 november 1990 gaf gedeputeerde Korver definitief het groene licht en kon concreet verder worden gewerkt aan de realisering van - 16 zorgwoningen en - een wijksteunpunt. De woningen werden gerealiseerd vanuit extra con tingenten woningbouw en kwamen (net als het wijk steunpunt) onder verantwoordelijkheid van Woning bouwvereniging Zijpe, die daartoe het terrein kocht van de stichting Huys ten Oghe. De huur van de woningen werd opgebracht door de bewoners, de exploitatie van het wijksteunpunt werd gefinancierd door de gemeente Zijpe. De zorgverlening zou worden geleverd door De Zandstee, waarmee de stichting Huys ten Oghe fuseer de. Bij de realisering van dit alles kregen we vooral veel steun van de heren Van der Ploeg (gemeente) en De Moei (gewest). Ze waren van grote waarde en we zijn ze tot op de dag van vandaag heel dankbaar. Omdat het plan voorzag in afbraak van het oude Huys ten Oghe en het op dezelfde plaats realiseren van een nieuw complex, moest er tijdelijke huisvesting voor de bewoners worden gevonden. De meesten wilden in Cal- lantsoog blijven, één ging zelfstandig wonen in Schagen en anderen kozen voor een verzorgingshuis in een an dere gemeente. Hierover werd veelvuldig overlegd met de inspecteur be jaardenoorden, de heer Kraaieveld. Ook werd veel tijd gestoken in het zorgvuldig informeren van de 32 bewo ners en hun directe familieleden. Na het onderzoeken van verschillende mogelijkheden werd gekozen voor de mooiste oplossing: huisvesting in Hotel De Horn. Daarin zou ook het personeel van Huys ten Oghe meegaan om de verzorging van de bewoners te garanderen. De maaltijden zouden worden geleverd door De Zandstee. Met de bewoners gingen we per bus naar het hotel om hun het nieuwe onderkomen te laten zien. ledereen was enthousiast. Later zeiden de bewoners wel eens tegen ons: "Wat hebben we een mooie lange vakantie gehad. Wie heeft dat?!" 10

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 10