Annie Vries- i# ril De dochters van Annie Vries-Jimmink hadden na haar overlijden besloten een aantal dingen te schenken aan onder andere de Historische Vereniging en de muse umboerderij. Op een middag kwam de jongste dochter met een auto vol spullen naar Callantsoog, waar het een ware nostalgische rondgang werd. In de boerderij heeft een aantal attributen al direct een plaatsje gekregen; voor het archief en de redactie was er ook van alles uit te zoeken. Persoonlijk had ik het gevoel van een kind in een snoepwinkel, zoveel leuks kwam er voorbij. Een zwempak uit 1925 van de moeder van Annie mevrouw G. Kruisveld, die in bruikleen was gegeven in het Historisch Informa tiepunt, werd ook geschonken. Lammie de Ruiter Op de foto hieronder ziet u een bijzonder apparaatje, waarvan we niet weten waarvoor het gebruikt werd. Jam mer genoeg kunnen we het Annie niet meer vragen... Misschien kunt u ons helpen. Wie weet waar het appa raatje voor werd gebruikt? Reacties graag naar de redactie. Ware grootte 12 cm De zaal in het dorpshuis was afgeladen op 7 oktober. De 160 stoelen die Nel en Bianca Wagenaar hadden klaargezet, bleken niet genoeg. De samenwerking tus sen Frits Vos, het Regionaal Archief en de Historische Vereniging had geleid tot een bijzonder evenement: een filmavond met films van Jacob Vos. Jesse van Dijl van het Regionaal Archief begon met een foto van een jonge Jacob en het beantwoorden van de vraag of de film te koop was. Nee dus. Dit bracht al voor men iets gezien had, een teleurgesteld ach en wee door de zaal. Jesse liet ons fragmenten van deze films zien, met soms een korte uitleg erbij. Teun Mooij die natte voeten kreeg; de brandweerspelen met vele oude bekenden zoals Aai Mooij, zuster Boenderma ker en meneer Kloosterboer; schaatsen op de Buurt in de winter van 1939/1940; de bramenzoekwandeling van een groep jongelui die na rollebollen in het gras terugkwamen zonder dat er een braam te zien was; Jan de Wilde die kunsten vertoonde bij het schilderen van het haantje op de toren; de instal latie van burgemeester Correljé in 1947; om maar wat Lammie de Ruiter op te noemen. De reacties waren heel enthousiast met steeds weer blijken van herkenning en soms kwam er een uitleg bij een fragment. Over de soort bom die in een ander filmpje werd getoond, kon bijvoorbeeld Quirien Tepas meer vertellen. Helaas bracht de vraag wat de trommels op het kerkhof voor betekenis had den, geen uitkomst. In de pauze en na afloop werd er nog gezellig nagepraat over alles wat men gezien had. De algemene reactie was: "ledereen die hier vanavond niet was, heeft wat gemist!" Een herhaling van de film zal er waarschijnlijk niet in zitten, maar wel heeft Jesse van Dijl al gezegd dat de filmavond naar veel meer smaakt. Vol gend jaar willen we weer een filmavond organiseren, nu met het onderwerp Hollywood. Het is in 2012 namelijk 70 jaar geleden dat dit dorpje werd opgericht. Als u verhalen heeft over die tijd of herinneringen, dan willen we dat graag horen. Neem dan snel contact op met de redac tie, dan kunnen we dat gebruiken voor De Clock en in de museumboerderij, want ook daar zal extra aan dacht aan dit onderwerp worden besteed. 66

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 6