Begin 1940 Henk de Groot De heer Henk de Groot stuurde ons een verslag van de periode waarin zijn vader in Callants- oog was gelegerd. Hij vond deze verslaglegging in korte briefjes. Daarbij heeft hij de vraag of de genoemde familie Gouma ons bekend is en of er meer bekend is over een mogelijke kazerne destijds in Callantsoog. De redactie verneemt graag reacties van u. Het volgende artikel bestaat uit de letterlijke tekst van deze korte notities met korte toelichtingen van Henk de Groot. Tijdens de mobilisatie werd mijn vader gelegerd in Ber gen. Later is hij naar Callantsoog verhuisd, waar hij in Vil la Dora verbleef en waar anderen in de barakken ernaast moesten slapen. Waarom dit was is me niet bekend. Voor de oorlog was mijn vader een tijdlang politieagent in Mep- pel geweest en in de oorlog is de politietaak in combinatie met het soldaat-zijn voortgezet. Ik ben nieuwsgierig geworden of er nog iets van de ge bouwen terug te vinden was en heb me in verbinding ge steld met de historische vereniging in Callantsoog. Ik heb correspondentie van mijn vader aan zijn ouders aan het papier toevertrouwd, waarvan ik dacht dat dat mensen in Callantsoog en eventueel daarbuiten kan interesseren. Een aantal keren is mijn vader bij een famile Gouma op visite geweest. Ze woonden in de buurt van Callantsoog. Hoe die verhouding was, is me niet bekend. Uit de foto boeken heb ik foto's gehaald, waaruit blijkt dat hij eerst in Bergen was gelegerd. Na de oorlog heeft hij de politietaak tijdelijk weer op gepakt of moest hij die weer oppakken en heeft in kamp Sondel, Gaasterland, gevangen genomen Duitsers moe ten bewaken. Brief van 29 maart 1940 "Vandaag op wacht geweest in de duinen. Dit is in de regel een gemakkelijke wacht; je bent er met 12 man en dan moet je met 2 man 2 uur staan en 3 uur patrouilleren. Deze keer hoefde er niet op wacht gestaan te worden omdat er mijnen waren aangespoeld." Tijdens het wachtlopen werd er ook gejut. "Je vindt er van alles, we hebben 2 busjes olie in de wacht gesleept. Morgen wordt er een marsje gelopen. Dat kan mooi wor den met al die oude kerels; er zullen wel veel uitvallers komen. Zondag hebben we meer bewegingsvrijheid en ga ik met een kameraad naar Bergen mijn kist ophalen. We gaan er op de tandem heen, dan kunnen we de jon gens daar ook eens vertellen waar we zitten. Het is langs zee 19 km." 62

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 2