Voor uw agenda Presentatie geraamte 1-21 'Speuren in sporen van verleden'. De fotokijkmiddagen in de bibliotheek zijn een succes ge bleken. Daarom gaan we er ook in 2012 mee door. Om al vast te noteren in uw agenda: op dinsdag 10 januari, 14 februari en 13 maart zitten Co de Bakker en Lammie de Ruiter weer vanaf 14.30 uur in de bibliotheek om aanvul lende informatie te vergaren over de foto's in ons archief. Vanwege het winterseizoen houden we de kijksessies in de middag. Tijdens de zomermaanden zullen er ook weer een aantal kijkavonden worden georganiseerd. De filmavond smaakte voor iedereen naar meer. We gaan daarom in het voorjaar opnieuw een filmavond organise ren. Noteert u alvast in uw agenda dat er een filmavond wordt gehouden op 23 maart 2012. Het onderwerp is deze keer: Hollywood. We verwachten dat de zaal weer vol zal zitten! Dries Blokker De lezing van de heren Zuurbier en Van Roo op onze ledenvergadering van april 1999 kreeg dit jaar een onverwacht vervolg. En wel bij de presentatie van de vondst van het geraamte van een Engelse soldaat in 't stuivend zand van het Bot- gat, begin dit jaar. De beide inleiders behandelden toen ook de uniformen van de strijdende groepen tot in detail. Een beetje te uitgebreid. Maar tijdens de presentatie van het geraamte zonder schedel op 14 oktober jl. maakte Es ther Poulus van het archeologische bureau Hollandia ons het belang van deze uniformkunde duidelijk. Dankzij de koperen knopen, een minuskiel stukje stof en de restan ten van het musket van de overledene kon zij na speur werk in de archieven in Londen zijn identiteit begrenzen tot die van 7 gesneuvelden van de Britse 'Coldstream Guards'. Het bureau startte het onderzoek op 11 maart jl. in op dracht van de provincie Noord-Holland, na melding van de vondst door medewerkers van het Noord-Hollands landschap. In 1999 heb ik rond Callantsoog gezocht naar een massagraf van de bij de invasie omgekomen sol daten en dat niet gevonden. Wel hoorde ik toen dat bij graafwerkzaamheden langs de openbare weg in Akers loot geraamten gevonden waren van in 1799 omgekomen militairen. Men ging daar dus niet met de lijken slepen. De vondst in het Botgat bevestigt de veronderstelling dat ook de in de slag bij Callantsoog gesneuvelde (huursol daten ter plekke in de ondertussen deels in zee verdwe nen duinen begraven zijn. foto: Mireille Wieringa

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 20