versa m 18-11-2011 Redding Juttersmazzel V Een gewone zondag op het Keetemer strand, die veer tiende augustus 1988. Het weer was al enige dagen grillig en de zee smeet van die onverwacht sterke uit- loopgolven het strand op. Gevaarlijk voor baders die niet bekend waren met de stroombewegingen. De strand- wachten, waar ik er ook een van was, bleven de baders aanspreken en verwijzen naar veiliger water. Vaak meer dere keren dezelfde personen. Tijdens het patrouilleren kwam er opeens een bericht van de reddingspost: twee kleine baders dreven in een mui aan de zuidzijde van de noorddam. Dat hadden we al in de gaten gekregen. Ik gaf de portofoon aan mijn col lega en sprintte meteen dwars door een zwin. Vlakbij de kinderen was het diep, een mui inderdaad. Ik sloeg om elk kind een arm en zwom en waadde langzaam richting zandplaat. Daar kregen we weer vaste grond onder de blote voeten. Redding geslaagd! Deze gebeurtenis haalde zelfs, met foto, de krant. Tijdens de eerste zandsuppletie in 1989 haalde men het zand met een hopperzuiger uit vaargeul het Schulpen- gat. Op een dag werd, ter hoogte van Den Helder, on bedoeld enige keren het wrak van een VOC-schip 'aan gezogen'. Bij het spuiten van het zand op het strand, kwamen er bijzondere voorwerpen uit de pijp mee: ijzeren kogels, veel Spaanse matten (zilveren munten), ballaststenen, een weegschaal, twee gouden muntjes, musketkogels. De strandjutters hadden hun dag! ll/V r| Sara Planting Om 20.00 uur opent Dries Blokker de vergadering en vermeldt dat van het bestuur Lammie de Ruiter verhinderd is en van de leden excuseerden de dames Geertsema en Toornstra zich. Hij heet onze spreker voor deze avond, Siem Verschoor welkom. Zoals we allemaal gehoord hebben is er een geraamte in het Botgat gevonden. We kregen daar pas later definitief bericht over maar de reden daarvan was dat er anders misschien mensen met detectoren in het gebied zouden gaan zoeken. Dries is naar de presentatie van (de replica van het ge raamte) geweest, waar mevrouw Esther Paulus van het archief-bureau een en ander vertelde. Naar alle waarschijnlijkheid is het van een lid van de Coldstream Guards geweest. Bij het uitzoeken van deze dingen wordt veel waarde gehecht aan de knopen die erbij gevonden worden. Dan volgt een kleine pauze en kan Siem Verschoor met de lezing starten. Verschillende dominees die de kerk gediend hebben kwamen voorbij waarbij het een ander over die periode werd verteld. Ook bleek dat door de jaren heen de kerk voor andere doeleinden is gebruikt b.v. school en paar denstal. Het was interessant dit ook allemaal eens te ho ren. Na de lezing kon men het boekje 'Wel en Wee' van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Callantsoog inzien en eventueel aanschaffen. De opbrengst komt ge heel ten goede aan de restauratie van de kerk. Daarna sluit Dries de vergadering; er waren 21 leden aanwezig. 74

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 14