Zelfbediening 1958 De winkeldeur, waardoor je naar binnen kwam... De toonbank, waar je op af stevende 1960 Opening zelfbedieningszaak, vlnr: Lies, moeder Trijntje, vader Jan en Cor met zoontje Ruud op zijn arm Ondertussen was Cor (1931-1977), de oudste zoon, bij zijn vader in dienst gekomen. Dit deed hij vooral voor zijn moeder, opdat zij zich wat terug kon trekken. Zij stond de hele dag achter de toonbank, hielp de klanten, woog af en pakte in. Alles ging via de weegschaal: meel, erw ten, bonen, vermicelli, thee, suiker, noem maar op. En stroop, niet te vergeten. In de zomer droop het van de lepel af en 's winters kon je het zowat niet in het potje krijgen. De zomers werden drukker en er kwam meer vraag. Vader Hoek hield van een ruime sortering en er kwamen ingepakte producten bij. Het werd steeds voller in de winkel, elke vrije plek was bezet en het loopge deelte werd smaller. Cor werkte overdag in de zaak en bezocht 's avonds de Handelsavondschool in Schagen om de nodige di ploma's te halen. Hij had zulke goede cijfers, dat hij een baan aangeboden kreeg bij het Hooge Huys in Alkmaar. Hij koos toch voor de zaak. Na zijn huwelijk met Lies kwam ook zij in de winkel werken, zodat de klanten snel ler geholpen werden. Lies had haar plek gauw gevonden en er ontstond een goede samenwerking. De eerste verbouwing na hun huwelijk kwam in 1960. Jan Hoek jr. was nu ook bij de zaak betrokken. Geleide lijk groeide de behoefte aan een zelfbedieningszaak. Dat was een hele onderneming, waar een verkoopleider en een ontwerper van de Centragrossier bij kwamen kijken. De oppervlakte van de winkel moest verdubbeld worden. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma Vos en de binnenbetimmering door de firma Bakker uit Heiloo, die ook de winkelinstallatie leverde. Het schilderwerk was van Jan de Wilde. Het werd een mooi geheel en het maakte een keurige indruk: de talrijke artikelen netjes gerangschikt. Er was een aparte afdeling met drogiste rijartikelen, een drankenafdeling en een goed voorziene vleeswaren- en kaashoek. Bij de opening, net voor Pink steren, waren burgemeester Correljé en de wethouders aanwezig en ook de vertegenwoordigers van Centra ontbraken niet. De Callantsogers spraken over het be drijf als 'Hoek Zelfbediening'. De eerste klanten keken hun ogen uit en moesten wennen aan het idee dat ze zelf alles uit de schappen konden pakken. Er was zelfs een mevrouw die dat weigerde, maar na een paar dagen liep ze toch met haar mandje door de zaak en pakte haar eigen boodschappen. Lies hielp waar nodig was, bijvoorbeeld bij het malen van de koffiebonen of bij het uitzoeken van een stukje zeep. Ook bij de kaasafdeling, waar plakjes gesneden en gewogen moesten worden. En steeds maar vragen: "Kunt u het vinden?"

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 11