Opening en welkom door Dries Blokker. Hij is bezig met een onderzoek naar de herbouw van de kerk van Callantsoog. Hij heeft een paar portretten opgehan gen van Amalia van Nieuwenaar. Zij trouwde in 1557 met Hendrik van Brederode, 'de Geus', die in 1568 op de Horneburg bij Recklinghausen overleed. Ze hertrouwde met keurvorst Frederik III van de Pfaltz. Amalia was een vrouw met gezag en de Reformatie sterk toegedaan. Van Hendrik van Brederode erfde ze het vruchtgebruik van zijn bezittingen. Joachim Daebels, 'Kurfürstin von der Pfalz und ihre Kirche zu Alpen 1604-2004' vermeldt dat zij omstreeks 1580 in het slot Kleef bij Haarlem verbleef. Zij moet dus bijna wel gekend zijn, en meer dan dat, in de her bouw van de kerk van Callantsoog. De kranslegging op zee bij de herdenking van HR. MS. Johan Maurits van Nassau, die vorig jaar niet kon plaatsvinden, is nu helemaal afgelast. Dries memoreert Wil Mooy, die juist deze dag over leed en een trouw lid was, altijd bereid ons te hel pen. Notulen vorige vergadering d.d. 16 april 2010 worden goedgekeurd. In- en uitgaande post. Er is veel post ontvangen van leden en anderen voor ons jubileum. Een uitnodi ging van de gemeente voor de start van 'het Zwaan tje', met als doel de leerlingen van de scholen in de Zijpe meer te betrekken bij de geschiedenis. Dit deel is speciaal voor de onderbouw. Penningmeester. Het aantal leden loopt toch stilletjes terug, de kosten worden hoger en lopen op, het is nog kloppend maar dat is ook mede dankzij de enkele subsidies die we gelukkig krijgen. Daarom stelt de penningmeester voor om de contributie met twee euro te verhogen tot 18 euro met ingang van 01-01-2012. De vergadering gaat daar unaniem mee akkoord. Kascommissie. Lucas Pouwels neemt het woord. Daar Herman Bloem door ziekte afwezig is, is George van Ee bereid gevonden diens plaats in te nemen. Ook de heer Bakker was door ziekte verhinderd. Naast Lucas Pouwels en George van Ee treedt Nel Raap toe tot de commissie, waarmee deze weer gevuld is. Na dit alles wordt de penningmeester decharge verleend, alles is in orde. Bestuur. Geen wijzigingen. Activiteiten. Callinger Erfgoed, Dick Leguit doet ver slag. Ook dit jaar weer groepen in de boerderij. De drempel was kapot maar is vervangen door een nieuwe, want het was heel lastig. De nieuwe folders zijn klaar en worden weer gesponsord en wel door Sara Planting vier sponsors. In de vitrine zijn foto's geplaatst ge maakt door dhr. Steunebrink, onderwerp: de jutterij. Redactie. Zoals altijd heel druk, Lammie de Ruiter doet verslag en vraagt ook om reacties op de nieuwe lay-out van de Clock. Het beschrijven van de te di gitaliseren foto's verloopt goed, een aantal leden geeft gehoor aan de oproep in de Omroeper om te komen helpen. Alle hulp is welkom. Het HIP (Histo risch Informatiepunt) is weer klaargemaakt voor een ander onderwerp: 'Het strandleven'. Lammie en Co de Bakker hebben het er druk mee, maar het geeft voldoening. Er was wat tegenslag met de uitgave van het boek van Dan van Lunsen en de dorpsfilms maar alles is opgelost en binnenkort worden ze verstuurd. Molen. Cees Zwaan is er niet, dus Cor Spijker heeft het woord. We zijn blij met de Molenstichting en die sub sidie is natuurlijk zeer welkom. Hij stelt voor om dit voorjaar met een groepje de wieken en de molen te schilderen. Wie voelt daarvoor? Excursie. We gaan bij voldoende deelname naar West- Friesland. Het belooft weer een interessante tocht te worden, want dat is Cor zeer toevertrouwd. Begraafplaats. Ons lid Ank Randag doet het woord, alles gaat zoals we gewend zijn. Afgelopen zomer was er een Duitse professor op het kerkhof die een studie maakt van de 'Vergeten oorlog' en zeer ge ïnteresseerd was in onze plaquette op de kerk. Hij heeft Ank ook een verslag van zijn studie gestuurd en de beste wensen voor 2011. Dat zijn altijd aardige ervaringen. Rondvraag. Mevrouw Geertsema en Annie Vries mel den beiden dat ze de omslag van De Clock mooi vinden, Annie Vries haar moeder, Geertje Kruis- veld-Dik, is geboren in de boerderij op de omslag. Dick Leguit was nog iets vergeten bij zijn verslag: bij Callinger Erfgoed heeft een mutatie plaatsge vonden, Ben Tiebie is afgetreden en Ap Strampel is hem opgevolgd, waarna Co de Bakker secretaris werd. Pauze. Hierna hebben we een leuk programma want Annie Vries toont ons aan de hand van dia's een verslag van het vroegere leven in de Koegraspolder, Groote Keeten en Callantsoog. Ze heeft ook kleding en an dere zaken uit die tijd voor ons uitgestald. Zoals we wel wisten kan Annie het heel leuk vertellen en er klonk steeds gelach op dus het werd gewaardeerd en ook zeker door degenen die de tafel van Annie bekeken. We hadden allemaal wel iets willen heb ben. Annie hartelijk bedankt. 26

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 6