"Bonen op het biljart" Arie en Trijnie in de pas geopende zaak 1954 Begin jaren zestig werd recreatiepark Sanderpark in gericht met z'n bekende driehoekshuisjes. Tot dan kon den badgasten enkel terecht op camping 't Botgat. Het nieuwe park trok veel Amsterdammers en het toerisme nam bijna kwadratisch toe. Ook de firma Van Scheijen groeide. Om aan de vraag van de vele bezoekers te kun nen voldoen, werd de winkel vanaf 1960 driemaal ver bouwd; de laatste keer in 1973. Het assortiment werd steeds groter. Was de 'klompenzolder' oorspronkelijk het domein van witte bonen, suiker, meel en gele klompen, daar kwamen al snel exoten bij: klompensokken, be zems, strandballen en -schepjes. De leverancier - Johan Boom in Alkmaar, "Jo Boom" zeggen de Van Scheijens - bestaat nog steeds. Jeannette was vaak op zolder te vinden. "Er zat een knoestgat in de vloer dat uitkeek op het biljart. Soms lieten we bonen op het biljart vallen. Moest je die man nen zien!" Hoewel vooral 's zomers over omzet niet te klagen viel, was de winstmarge gering. Anja: "Er waren dan wel veel toeristen, maar we hadden ook veel personeel. En in de herfst en winter stopte het: dan gingen de huisvrouwen liever naar Schagen voor hun boodschappen." Het toeval wilde dat drie middenstanders in hetzelfde type VW-bus reden. Bakker Piet Stobbe in een witte, Jaap Boeder sleet z'n zuivelproducten in een blauwe en Arie van Scheijen bezat een groene bus. Jeannette: "Piet Stobbe had er een handje van zijn wa gen stiekem te verruilen met die van een collega. En dan ging ie op een afstandje gluren hoe er op gereageerd werd." De bus van Arie had ook een onweerstaanbare aantrek kingskracht op zoontje Frits. "Toen die nog maar nét op de kleuterschool zat, zag hij op een dag pa's auto in de straat. Daar is hij toen ingevlucht!" KBjAifeeiaij HBSaBH

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 4