Opoe Nel Rentenaar-Bakker vx*. £Ws2_ Naschrift van de redactie: Dit is het laatste verhaaltje dat we kregen van Nel Rentenaar-Bakker. Heel toevallig valt dat samen met haar verhuizing naar 't Zand. We bedan ken haar voor haar jarenlange inbreng. Dankzij de leuke anekdotes die ze had opgeschreven had De Clock al die tijd een vrolijke noot. Opoe Kuiper uit Enkhuizen bleef heel lang op 'r oigen weunen. Maar op 't lest gong dat toch niet meer. Ze was ok al dik in de tachtig en ze begon wat douf en stoetelig te worren. Maar ze wist nag heel goed wat of ze wou. Zo wou ze in gien geval nei een ouevandage huis, deer was trouwes gien plaas ok. Dus belandde ze bai de joos. Ze had 'r zes en die sprak- ke met mekaar of, dat opoe bai hullie allegaar om de beurt een maand te warskip komme zou. Nou, dat beurde. Eerst was alles koek en ai, opoe lub berde hillegaar op. Maar nei dat ze allegaar een beurt had hadde en opoe an de tweide ronde begonnen was, raakte de aar- dighoid 'r al een beetje of. Ze vonde opoe lastig, ze was te kneerterig en opoe bemoeide d'r oigen teveul met al les. Afoin, ze wazze allegaar, en 't is erg genog, verlegen bloid as ze opoe weer een toidje loze konne. Maar opoe had 't best in de gate oor, zo pienter was ze nag wel. Ze begon hillegaar mid- dele te verzinnen om ze een hak te zetten. En dat hewwe ze weten ok! Toe opoe zomaar inienen nei de derde ronde 't houfd neerloi, kwamme de joos bai mekaar om alles te bepraten. Toe ze over de eerste skrik heen wazze, woue ze nou toch wel drs wete hoe of opoe d'r bai zat, d'r most volges hullie nag wel wat te halen weze. D'r koffer wier op tafel zet en 't paperassekissie d'r uit- haald. Vol spanning volgde ze de bewegings van Jaap, de ouste zeun. Onder de polisse lag een dosie en deer sting op "Voor de kindere, eerlijk dele." Jaap trok 't hillestiekie 'r of en toe ie 't dèssel optilde, lag 'r een brief in en deer onder lagge zes roiksdaalders, voor allegaar ien. In de brief sting dat ze alles wegge ven had an meneer pestoor, om 't orgel van de kerk opgnappe te lei ten. Zo was 't goed besteed. As ze den zundes in de kerk zatte, den konne ze nag rs an moeder denke! Wat keke ze lillijk op hullie neus, maar d'r was niks an te doen, 't was op, opoe had ze mooi te grazen nomen. 35

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 15