AutO UÏÏMSM/ -67.- Nel Rentenaar-Bakker In ien van de streite van Hoorn sting voor de deur van ien van de huize een grote auto. 't Zou een hele mooie weze, as ie maar niet zo verlegen kladdig was. Hai zat onder de prutspatte, je konne geniesen zien wat voor een kleur ie had. Een kloin joonje, die een emmer, spons en borstel bai 'm had, belde bai dat huis an. Toe Bertus Klaver, die deer weunde, de deur open deid, vroeg ie heel gnappies: "Meneer, mag ilc uw auto wasse?" "Nou, je komme of je roepen benne," zee die, "gaan je gang maar oor." Zo, deer ben ik mooi of, docht ie. Hai had zelf hillegaar gien zin in zukke klussies. Een toidje ternei belde 't joonje weer an. "Me neer, hai is klaar oor." "Nou, dat hé je 'm gauw lapt. Maar hai ziet 'r weer as nuw uit oor, dat moet ik zegge. Wat moetje d'r voor hewwe?" "O, geef maar een gulden," zee ie. Bertus, die niks benauwd was, zee: "Hier hé je een roiks- daalder, dat hé je wel verdiend." "O, danlcie wel oor," zee 't joch. Hai pakte gruizig 't geld an en maakte toe gauw dat ie weg kwam. Bertus trok z'n jas an en gong efkes nei buiten om 't resul taat van de wasbeurt te bekoiken. J <T r j f Maar o, wat verskoot ie en hai wier toe rood van kwaaieghoid. Leit nou die aap van een joon allien die leant van de auto slcommaakt hewwe die je uit huis vedaan zien konne! Nou zat 'r niks aars op as dat ie zelf toch nag an de gang most, want met zo'n half kladdige wagen raie, dat is olc gien gezicht. Granzende begon ie efkes ternei an 't lcarwai. Maar dat ie nou deur zo'n kloin joonje te pak ken nomen was, dat stak 'm nag 't meiste. Die was vezelf in gien velde of wege te beken nen en dat was maar goed ok. Want 't zou z'n beste beurt niet worre, as Bertus 'm in z'n vin gers kreeg, dat is in alle gevalle zeker!

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 7