Fanfare uauU 1920 de Clock 1989 - nummer 3 Piet Vos schreef: De oprichting van het fanfarekorps Enkele inwoners probeerden hier 'n fanfare korps op te richten. Dat zat natuurlulc niet zoo erg glad. Maar we hadden 'n goeie bur gemeister, Lovinlc. Deer ginge ze om raad en daad. 't Ging om een paar duizend golden en dat was in die dagen al heel wat. Er wier beslo ten renteloze aandele uit te geven van 25,00. Zoo kwamen ze tot 1500 golden. Maar d'r most 2000 golden wezen. Toen deden ze 'n beroep op notaris Vrijburg in Schagerbrug en dat liep ook los. Maar d'r most natuurlulc un borg voor dat geld wezen. Dat heb ik toen maar op m'n nomen en in verloop van tait is dat geld aflost. Met de ledenwerving liep 't ook vlot. We be gonnen met zo'n 20 leden. De smid van 't Zand, Polderman, was onze eerste directeur. En wai bleizen dat de spanen er of vlogen! Met de Keetemer kermis in 1920 gaven we onze eerste uitvoering. En tot op heden de dag bleist 't fanfarekorps er nog vrolulc op los. de Clock 1993 - nummer 4 De muziektent De muzikanten wilden ook openluchtconcerten geven, maar waar? En kele dorpelingen hebben zich toen verdienstelijk gemaakt door geld bijeen te brengen. In 1921 was het zover dat er een 'mu- zielctribune' gebouwd kon worden. Hij was van hout gemaakt en achtkantig. In 1922 maakte timmerman Piet Vos er een houten kap op. Tevens maakte hij een paar schotten, die aan de windkant gezet konden worden. Op het dak kwam een koperen windwijzer met daarop een mannetje dat op een fluit speelde. De dorpsloodgieter Anton de Wit had die leuke versie ring gemaakt. De kleur van het onderste gedeelte van de tent was okergeel en de spijlen waren donkerbruin. Onder het podium was een opbergruimte voor stoelen en schotten. Het luik dat toegang tot deze ruimte gaf, was makkelijk te openen, zodat de jeugd er zich nogal eens in 'opslcool'. Tot 1940 zijn er in de muziektent verscheidene concerten gegeven. In 1943 is hij op last van de Duitsers afgebroken.

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 13