BraAt^tue^pe^iJceieK de Clock 1998 - nummer 1 Piet Vos Jbz. schreef in zijn levensbeschrijving over de vreemde standplaats van de brandspuit het volgende: "...'t bleek dat de toenmalige Raad niet veel begrip toonde. Het brandspuithuisje werd namelijk nabij de hoeve Zwaardijlc gezet, dus ongeveer 3 km van het dorp af. De Raad was van oordeel dat de spuit in het midden van de gemeente moest staan. Dit bleek al spoedig een mislukking te zijn. de Clock 1994 - nummer 3 In 1922 moest de tweewielige brandspuit nog door een paard worden getrokken. Toen Piet Vos in 1923 brandmeester werd, was dat niet meer nodig. Vos had een Fordje en daarachter werd nu de spuit gebonden en zo vervoerd. Het Fordje van Piet Vos de Clock 1994 - nummer 3 Het huisje waar de brandspuit werd opgeborgen Piet Vader, die achter de dijk woonde, werd be reid gevonden de brandspuit te rijden. Als er brand in het dorp zou komen, dan moest er ie mand op de fiets naar Piet Vader, telefoon was er nog niet. Die moest als het 's avonds of 's nachts gebeurde in het donker naar een paard zoeken. Als hij dat ge vonden had, dan vlug ermee naar de brand spuit, inspannen en zo gauw mogelijk naar de brand. De kans was groot dat als Piet met de spuit aankwam alles al verbrand was of door burgers met emmers water was geblust." 1935 - Brandweeroefening. Geoefend werd met de tweewielige handbrandweerspuit die in 1922 gekocht was in Heiligerlee bij de firma Van Bergen. Tweede van links commandant Piet Vos. Hij droeg een natte jutezak over zijn hoofd. Dan konden zijn haren niet in brand vliegen. De brandweerspuit SSS3

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 10