"Ik kan beter die boeken dragen dan jij, want ik heet per slot van rekening Lastdrager". Ze wandelden naar het huis van Corry. Haar moeder deed de voordeur open met de woor den: "Ik heb net allemaal druiven klaarstaan. Komen jullie binnen". Dat deden ze en daar mee was de verkering aan. De scholen gingen overal weer van start in sep tember 1945. Schoolhoofden vochten om de beschikbare onderwijzers. Voor Wim stonden er bij de ouders van Corry drie op de stoep! Het resultaat was een vaste aanstelling aan de Tuindorpschool. Getrouwd Meester! Wim kreeg zijn eerste tijdelijke aanstelling in Berkhout. Daarna volgde Hoorn, ook tijdelijk. Hun bruiloft vond plaats in augustus 1946. Ze gingen wonen in de Ceramstraat. Wim had het op de Tuindorpschool prima naar z'n zin. Op een dag vroeg de inspecteur wat hij van plan was en of hij Callantsoog kende. Ja, dat kende hij van fietstochten 'onder duin langs' en vond het een aardig dorpje. Er moest daar namelijk nodig 'nieuw bloed ingepompt wor den', voelde hij er wat voor er als schoolhoofd aan de slag te gaan? Zo ja, dan moest er offi cieel gesolliciteerd worden. Hij kwam op het lijstje van gegadigden te staan. De burgemees tervan Callantsoog, Correljé, bezocht de solli citant thuis om te bekijken of het er wel netjes genoeg uitzag! Hoorn - december 1943 Alle scholen in Den Helder sloten uiteindelijk hun deuren. De zonder werk zittende onder wijzers waren verplicht zich te melden voor registratie. Velen deden dat natuurlijk niet en verdwenen ijlings uit zicht. Wim kon als on derduiker terecht in huis van zijn aanstaande (met goedkeuring van de vader van Corry!) en ver toonde zich niet meer op straat. Vader Van Bremen werd niet te werlc gesteld in Duitsland vanwege zijn baan bij de politie. Zijn uniform hing in de hal bij de voordeur. Als er Duitsers aanbelden voor ondervraging of huiszoeking en die kledij zagen hangen, maakten ze rechts omkeert. Wim oefende zijn onderwijzerschap uit in de keuken, vanwege het lcookfornuis het enige verwarmde vertrek in huis. Bijna de hele stad was geëvacueerd. Slechts een paar kruideniers, bakkers, slagers, en mensen van de politie en brandweer bijvoorbeeld, moch ten blijven. En hün kinderen kregen dus (clan destien) les in huize Van Bremen. Na de bevrij ding maakte Wim op verzoek enige maanden deel uit van het Militair Gezag. Hij was betrok ken bij het verhoren van opgepakte 'foute per sonen' en maakte de verbalen. Het jonge bruidspaar - augustus 1946 De benoeming werd een feit in september 1952, als opvolger van het vorige hoofd, me neer Ouwerling. De verhuizing vond in het zelfde jaar plaats op 1 december. -23.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 3