Em greep out neymiizj jarm Cr Mggl iiPP-if O* mnÊÊÊ Muja Blokker Dymph Molenaar We gaan op bezoek bij twee in Den Helder geboren en getogen personen. Ze vormen al jaren een hecht koppel. In Amstelveen staat er eind april al meer in bloei dan in Callantsoog, ontdekken we tijdens een soort speurtocht ter plekke. Na enige miskleunen en een mobiel gesprek vinden we het juiste adres: dat van Wim en Corry Lastdrager - van Bremen. Naar aanleiding van de negentigste verjaardag van de heer des huizes 'komt hij in de Clock'. Dus vragen we hun, voor zover als moge lijk, het hemd van het lijf. Schoolloopbaan Wim Lastdrager kwam in het stadsdeel Tuin dorp ter wereld in april 1920 en woonde er 'tot zijn trouwen'. Het gezin telde drie jongens: Henlc, de oudste en al tien toen de middelste, Wim, geboren werd. De jongste, Co, kwam anderhalf jaar later. Moeder was huisvrouw, vader oefende het beroep van timmerman uit en werkte als opzichter bij de Woningstich ting, een woningbouwvereniging die ook hui zen beheerde. Wim ging eerst naar de lagere school in Oud Den Helder, aan de Parallelweg. Later werd er een school vlakbij Tuindorp ge bouwd en kon hij daar terecht (deze school be staat nog steeds). De volgende stap was naar de mulo, ook in Den Helder, in de Molenstraat. Moeder Lastdrager, Wim en Co -1936 'ËÈfaaê&zïZA ;."V: Het liefst was hij naar de ambachtsschool ge gaan om in de timmermansvoetsporen van zijn vader te treden. Vader Lastdrager voelde daar echter niks voor en zei: "Jij kan goed leren, je gaat maar wat anders doen!" Zo kwam hij in aanraking met iemand wiens dochter op de kweekschool zat en hem aanraadde eveneens deze opleiding te gaan volgen. Bovendien was de school goed koop want die werd gesubsidieerd door de middenstand, een niet te onderschatten voor deel. Het gebouw stond aan de Hoofdgracht in Den Helder. Kweekschool en lyceum vorm den één grote school. De leraren werkten er op beide 'afdelingen'. Stage liep hij op School 8 en de Tuindorpschool. Na de driejarige op leiding was hij in 1940 bevoegd onderwijzer en stoomde meteen door voor hoofdakte deel A en deel B. Die examens werden in Haarlem met succes afgelegd (1943). Verder studerend haalde hij vervolgens zijn papieren voor wat men tegenwoordig economie noemt. Ontmoeting Corry van Bremen woonde in de Soemba- straat en was enig kind. Zij zag het levenslicht in augustus 1925 in de Koningdwarsstraat. Vader werkte bij de politie, moeder was huis vrouw. Corry werkte op kantoor bij drukkerij/ uitgeverij De Boer. In 1943 kwamen ze elkaar voor het eerst tegen 'bij de voetbal'. De vrien din van Corry had een oogje op de vriend van Wim. Toen ze hoorden dat de jongens daar op het voetbalveld te vinden waren, besloten de meisjes er ook heen te gaan. De vriend vroeg de vriendin mee uit voor een 'bioscoopje'. De middagvoorstelling natuurlijk, 's avonds mocht je de deur niet uit. Noodgedwongen stelde Wim voor: "Nou, zullen wij dan ook maar gaan?" Na afloop van de (Duitse) film gingen ze weer elk een kant op. Een dag of wat later liep Corry van de bibliotheek in de Bree- waterstraat terug naar huis en kwam Wim haar als toevallig tegemoet en zei: 22.- wmm cTtf -y- Ajbi*

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 2