Herbouw "Mijn vader wilde het hotel verplaatsen naar een nieuwe plek, waar hij meer ruimte had. Om de hoek voorbij Kees van Eek was nog een stuk grond vrij en dat wilde hij wel kopen, maar dat behoorde aan de familie Van de Poll, eigenaar van het Zwanenwater. Mijn vader is samen met burgemeester Correljé op pad ge gaan om alle erfgenamen op te zoeken en op één lijn te krijgen om afstand te doen van die grond. Het was een hele strijd, want er was er één, die een beetje dwars lag. De heer Correljé vond dat jammer, want hij wilde ook wel een groter hotel in zijn dorp om meer toeristen te trekken en het was ook belangrijk voor het ver enigingsleven. De burgemeester stapte in zijn auto en zocht ze weer op. Uiteindelijk kreeg hij het voor elkaar en zo werd de grond ge kocht van de erven Van de Poll. De bouwteke ningen werden gemaakt door architect Schip pers Jr. uit Zaandam en de bouw werd gegund aan aannemer Heitsma uit Noord-Scharwou- de. Het moest een strak gebouw zijn, eenvou dig en uitnodigend voor badgasten. Het zou twaalf driepersoonskamers krijgen, een grote eetzaal en een aparte caféruimte. Bovendien nog een extra zaal met een toneel, met kleed kamers er onder, die plaats moest bieden aan ruim 250 mensen. Op 17 juli 1953 werd de eerste steen gelegd door mijn zusje Elsje. Links van Elsje mijn moeder en grootmoeder, rechts daarachter meester Lastdrager, met bril burgemeester Correljé, links in donker pak mijn vader. Op de voorgrond Marijke Wittebol. De bouw ging voorspoedig, dankzij het vlot te werk van de aannemer en zijn personeel. Op 6 maart 1954 werd het nieuwe hotel met enige trots door de burgemeester geopend. In zijn speech vertelde hij, dat hij het zag als een sluitstuk van de wederopbouw van Cal- lantsoog. Vader en moeder De Vries kregen een ingelijste luchtfoto van het dorp, gemaakt in 1952, namens het gemeentebestuur en op hun beurt overhandigden mijn ouders een herinneringsplaat aan de burgemeester. Mijn broer Rinus had het hotel, van de tekening af, nagemaakt van suiker. Ook dat was een ca deau aan mijn ouders. Het was een druk be zochte receptie. Alle Callantsogers kwamen een kijkje nemen en kregen een rondleiding door de architect. En als feestelijke afsluiting werd gratis voor de middenstanders door de plaatselijke toneelvereniging 'Op Hoop van Zegen' opgevoerd. In die tijd kwam het toerisme op gang. Voor dat de buitenlandse badgasten kwamen, kre gen we ook bekende Nederlanders naar Cal- lantsoog. Bijvoorbeeld Willy Alberti en Cor Steijn. Zij hebben jaren bij ons gelogeerd en gingen hier naar het strand. Later is hotel 'De Wijde Bliek' erbij gekomen." Storm "Eens tijdens een flinke storm hoorden mijn oudste broers en ik vanuit onze slaapkamers het gieren op zolder. Toen wij gingen kijken, bleek het dak los te zitten. Samen met mijn vader hebben we tou wen over het dale gegooid en vast gesjord aan de re ling. Het mocht niet baten. De touwen knapten, het dak vloog er in één keer af en kwam in de voortuin van de burgemeester te recht. Het was een angstig moment. Eerst de brand en nu het dak. Het hotel moest weer in de steigers. De verankering bleek niet sterk genoeg te zijn." -52.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 12