Eervte grtfte lufted. in CailaMturoq lil III Ilii lill Mill Muja Blokker Dit pand - het oude Dorpskoffiehuis ten tijde van Piet Vos ffiz 1900) - zal in de loop der jaren heel wat keren verwisselen van eigenaar, naam, bouwstijl en interieur. Hier volgen wat herinneringen van Ap de Vries, wiens ouders Ben de Vries en Tobi de Vries-Heins het gebouw in 1947 kochten van Piet de Haan. drie kinderen, Ben jr., Rinus en ik, hebben tijdens de oorlogsjaren in Schagen gewoond, waar mijn vader een café op de Laan had. Het was in maart en bitter koud. We zaten midden in een sneeuwstorm. Voor de verhuiswagen Op de luchtfoto hieronder van 1949 is goed te zien, dat er later een gebroken dak op ge plaatst is om meer ruimte te maken voor de slaapkamers. Links daarvan staat het huisje, waar vroeger Jan Mooij in gewoond heeft. Dan krijgen we de boerderij, die toen bewoond werd door Grietje Kater. De koeien liepen van uit het land door het dorp dat zijstraatje in naar de achterkant van de stolp om op stal ge zet te worden. Daarnaast heb je het postkan toor van mevrouw Worp en het gemeentehuis. "Wij zijn in 1947 verhuisd, ik zal een jaar of zes geweest zijn. Mijn ouders, toen nog met van Greuter liep een groep mannen om een pad te effenen, anders kon de auto niet weg rijden. Zo kwamen we via 't Zand stapvoets in Callantsoog aan. Het gebouw was tijdens de oorlog natuurlijk verwaarloosd, want het hele dorp was geëvacueerd geweest. De fami lie De Haan had het wel opgeknapt met het weinige materiaal, dat toen beschikbaar was. Maar door grote in zet van mijn ouders was het hun gelukt er een mooie zaak van te maken. Daar zijn later mijn zus Els en broer Nico ge boren." "Callantsoog was echt nog een goed koop dorp. Bijvoor beeld: volledig pen sion kostte 7,50 per dag. Je had wel een slot op de deur,

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 10