Nfftulm JoArt/wqaderma 17 April 2009 C7 Sara Planting Het voltallige bestuur is aanwezig. Onze vice-voorzitter Dries Blokker opent de vergadering en heet vooral Wim Lastdrager met dochter Erica welkom. Dan herinnert hij ons aan de Allerheiligenvloed van 1572, waaruit blijkt dat de kustbeveïliging al eeuwen een moeilijke zaak is. In Callantsoog zijn toen drie personen verdronken en 70 huizen in de golven verdwenen. Notulen van de vergadering op 18-04-2008 worden goedgekeurd. In- en uitgaande post. Briefwisseling met de gemeente over het stukje nollengebied, gele gen achter Okidoki. De Historische Vereniging heeft na overleg met de gemeente dit stukje nu in onderhoud. Het contract is getekend. Penningmeester Gré Bregman geeft uitleg bij de cijfers, verder geen vragen daarover. Het ledental is 512, dus een kleine teruggang. Wil Schutter vraagt hoe of het staat met de muziektent op het Dorps plein, dat hangt van de plannen af. We heb ben het wel voorgesteld. Dick Leguit, voorzit ter van de kascommissie, verklaart dat alles in orde is bevonden en verleent decharge. Hij neemt afscheid als voorzitter en ontvangt een bos bloemen. De nieuwe voorzitter wordt de heer Bakker uit Koedijk. Daarna nemen we af scheid van Gré, haar tijd als penningmeester zit er op. Dries memoreert dat ze het ondanks ziekteperiodes fantastisch heeft gedaan. Veel tot stand gebracht, de automatische incasso op stapel gezet, de molenreparatie tot een goed einde gebracht. We vinden het jammer dat het voorbij is, maar met de nieuwe pen ningmeester, Wim van der Ham, zal het zeker ook lukken. We wensen haar veel goeds en ge zondheid toe, zij krijgt bloemen en een enve loppe. Gré zegt dat ze het met plezier heeft gedaan en dat het prettig was om met ons te werken. Wat voor ons leuk was om te horen. Werkgroepen Redactie. Lammie de Ruiter doet verslag. De redactie levert nog steeds 4 x per jaar een prachtige 'Cloclc', kopij genoeg maar nieuwe artikelen zijn altijd welkom! Het HIP in de bieb loopt en we denken dat het toch extra informatie geeft, mede door het wisselen van de presentaties. We willen naast de foto's van Niestadt, bezit Zijper museum, later ook onze eigen foto's digitaal weergeven. Dit alles, en het inrichten van het archief, geeft veel extra werk. Heeft u nog oude foto's van Callantsoog, wilt u die afstaan of mogen we ze gebruiken, dan scannen wij ze in en krijgt u ze terug. We horen het graag. Ze bedankt voor de bloemen die zij ontving bij de ingebruikstelling van het HIP. Samen met de redactieleden heeft ze veel werk verricht. Digitalisering. Hiervoor is Co de Bakker onze man. Het doel is alle foto's, de Cloclcen en ver dere bestanden te verwerken. Hij doet dit sa men met de heer Van Es Zijper museum). Bob den Held biedt ook materiaal aan. Callinger Erfgoed. De jaarrekening ziet er goed uit. De laatste obligaties zijn geloot, degene die ze wil schenken kan contact op nemen, graag reageren daar deze anders 20 jaar in bewaring moeten blijven. Guus Zee man heeft afscheid genomen als secretaris en wordt opgevolgd door Ab Strampel, Guus blijft wel gewoon meewerken. Voor de exposi tie worden nog oude klassenfoto's gevraagd, wie kan ons helpen? Neem contact op met Co de Bakker. De registratie van de artikelen in en om de boerderij heeft nu de aandacht, hoe het beter op elkaar kan aansluiten. Historische Graven. Gelukkig twee nieuwe leden erbij, dus nu kan er weer beter gewerkt worden. Rondvraag. Lammie probeert ons een indruk te geven op het scherm, hoe het HIP werkt. Pauze Hierna komt de film, gepresenteerd door Frits Vos en gemaakt door zijn vader, Jacob Vos. We hebben allemaal geboeid zitten kijken hoe in zwart-witfilm (1938-1939) het oude strand leven van Callantsoog aan ons vertoond werd. Voor velen van ons heel herkenbaar. De strand- spelen, het opzetten van de strandtenten, de badkleding uit die jaren, de badhokjes die bij harde wind wegwoeien, maar ook dat er toen al minstens zoveel schuim op het strand kon liggen als nu. Het valt mij op dat het strand toen ook al smal was. We hebben er van ge noten. Dries bedankt Frits, die ons belooft nog eens een andere film te vertonen. Daarna wordt de vergadering afgesloten. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 15