De Snip", Zeeweg 13 <ce&wea 15 Lammie de Ruiter "De buren zijn er ook weer." Dat zeggen we een aantal malen per jaar. We zien dan een bekende auto op het erf van De Snip staan: de auto van de eigenaren, Jaap en Hennie van Barneveldt uit Maasland. Vanachter het raam wordt vrolijk een hand opgestoken en nu en dan maken we een praatje. Wetende dat het huisje (wij noemen het 't uitschuifhuisje, vanwege het grote aantal men sen dat er kan logeren) al jaren in het bezit is van de familie, leek het tijd om eens wat meer over de geschiedenis aan de weet te komen. Onder het genot van koffie met lekkers, gevolgd door een wijntje met nog meer lekkers, lukte dat prima. hetzelfde restaurant, zodat op een gegeven moment de ober alvast een tafeltje voor hen reserveerde. Na deze verkeringstijd op afstand trouwden ze in 1959 want Jaap kon een baan en een huis krijgen in Maassluis. Henny werd ontslagen toen ze ging trouwen, zo ging dat vroeger. Dat vond ze niet zo erg, want als veertienjarige had ze al tegen haar moeder gezegd: "Als ik later groot ben, wil ilc moeder worden van een heleboel kinderen." De kinderen kwamen al snel, de eerste in 1961. Nadat de derde geboren was in 1963, werd de driekamerflat wel erg krap: de wieg van de jongste stond in de keuken. Gelukkig werd er een huis met een tuin gevonden en kon het gezin groeien tot zes kinderen. De ouders van Henny Lucardie hebben De Snip gekocht. Dat is nog een bijzonder ver haal: Moeder Lucardie was secretaresse bij De Nederlanden van 1845, een verzekeringsmaat schappij. Zij kreeg een bonus van 800 gulden, Eerst even voorstellen: Jaap en Henny van Barneveldt, respectievelijk 81 en 78 jaar oud. Ze hebben zes kinderen. Mooi verdeeld: drie jongens en drie meisjes. Hij was vroeger ge schiedenisleraar, later directeur van een mid delbare school. Ook Henny heeft voor de klas gestaan, zij was naailerares op de nijverheids school voor meisjes. Zij woonde in Zeist, Jaap in Naaldwijk. Ze kwamen elkaar voor de eerste keer tegen op de bruiloft van haar nicht, die met zijn vriend trouwde. Geheel rechts Henny acht jaar), staand vader Lucardie. Moeder zit (met de hand omhoog) achter twee nichtjes. Van een bruiloft kwam een bruiloft, al duur de dat nog wel even. Er moest eerst nog nader kennis met elkaar worden gemaakt. Dat ge beurde in Utrecht. Daar gingen ze steeds naar -6.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 8