Verd&xj 2008 De Snip op de nieuwe plek aan de Zeeweg. milie De Jong (die logeerde in de Pelikaan, aan de overkant) en de familie Polhuis (op num mer 7), maar kenden ook al snel andere kin deren uit het dorp. Goede herinneringen heb ben Jaap en Henny aan vele dorpsgenoten, die ze in de loop der jaren hebben leren kennen. Zo ook slager Blaauboer. Met hem hadden ze de afspraak dat als de familie naar Callants- oog kwam, ze van tevoren belden. Het was na melijk gewoonte om op de eerste dag nasi te eten. Slager Blaauboer was daarom al een paar maal in één keer door zijn voorraad heen! Een belletje met de melding van hun komst zorgde ervoor dat de slager aan de slag ging om negen pond nasi extra klaar te maken. Iedereen tevreden: slager Blaauboer hoefde geen 'nee' te verkopen en de fami lie Van Barneveldt kon genieten van de lekkere Indische hap. Als de familie Van Barneveldt zelf niet naar Callantsoog kon komen, werd De Snip verhuurd. Voorname lijk via de VW kwamen de gasten coll. René Vos in het huis. Ook werd een aantal jaren verhuurd aan groepen gehandicapten, die met hun begeleiders een paar heerlijke da gen in Callantsoog door konden brengen. De hoofdmoot van de (tijdelijke) bewoners wordt echter gevormd door Jaap en Henny zelf en door de kinderen. Er is een behoorlijke administratie van vader Jaap voor nodig om iedereen op zijn of haar beurt naar Callants oog te kunnen laten gaan. De familie is name lijk nog verder uitgebreid: inmiddels zijn er 13 kleinkinderen, die het ook allemaal even fijn vinden om in Callantsoog vakantie te vieren. Sara Planting Allereerst wens ik alle leden een goed en vooral gezond 2009 toe. Het bestuur is van plan er een mooi jaar van te maken. Dus ik zou zeggen: bezoek onze vergaderingen, ga met de excursies mee, en heeft u wat te melden ofte vragen, kom er mee voor de dag. Het jaar 2008 is voor de vereniging op enkele problemen na goed verlopen. Al in januari zijn door storm de wieken van de molen zwaar be schadigd, gelukkig zijn door de firma Poland vier nieuwe wieken aangebracht en draait hij weer als vanouds. We hebben plannen voor een HIP (historisch informatiepunt) in de bieb, daar krijgt u in de loop van 2009 meer informatie over. Voor de excursies was ook dit j aar zeer weinig belangstelling, dus die gingen niet door. We zullen dit jaar nog een nieuwe poging wagen. Helaas heeft ons erelid de heer Wim Lastdrager in het najaar besloten te stop pen als bestuurslid. Wij betreuren dat, maar gezien het vele werk door hem verricht en het stijgen van de jaren, hebben wij daar be grip voor. Onze penningmeester Gré Bregman werd ziek, haar werk werd zolang door Co de Bakker waargenomen. Gelukkig is zij nu weer bijna beter, dus we hopen op een spoedige te rugkeer in het bestuur. Ledenbestand Helaas, door overlijden verloren wij een aantal leden. We hopen dat het weer zal aantrekken en er wat jongere leden bij zullen komen. Bestuur Geen wijzigingen. Werkgroepen De Cloclc. Weer heeft de redactie vier mooie kwartaalbladen verzorgd. Kerkhof. Tot onze grote vreugde hebben zich twee nieuwe hulpkrachten aangemeld. De dames Wil Schutter en Bea Smith. De laatste woont nog niet zo lang in Callantsoog, dus ex tra leuk. De molen Een drukjaar voor onze molenaar. Zoals ver teld: de wieken beschadigd en gerepareerd, maar alles draait nu weer. Nu maar hopen dat het weer jaren meegaat. -8.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 10