Notulm JaArtm'qaderUui 18-0^-2008 helaas ook hier onbekend. We denken wel een paar bekende gezichten te zien. Wie helpt ons verder? Van de derde foto in deze reeks weten we helaas ook maar weinig. De dames van zangvereniging Zanglust zingen er lustig op los, maar we herkennen zo een, twee, drie geen gezichten. De enige zekerheid is de dirigent: dat moet meester Prins zijn. Sara Planting Afwezige bestuursleden Wim Lastdrager, Lam mie de Ruiter en Co de Bakker. Opening. Dries Blokker is blij dat hij ons kan zien, dit is een gezegde van zijn opa, maar he laas betrof het slechts de 25 aanwezige leden. We vinden het jammer dat de vergaderingen door steeds minder leden bezocht worden, want het was toch weer een boeiende avond met onze spreker de heer D. Aten. Het onder werp was de kust. Het blijkt dat het onder houd enkele honderden jaren geleden ook al problemen gaf. Notulen jaarvergadering 2007. Worden goedgekeurd. In- en uitgaande post. Vanuit de gemeente nog geen bericht hoe het verder zal gaan met het beeldje in Groote Keeten. Correspondentie met verzekering over de ka potte molen. Penningmeester. De cijfers liggen op de tafels en Gré Bregman bespreekt het een en ander. De automatische incasso loopt en we hopen dat er nog meer leden volgen. Guus Zeeman vraagt naar de verlichting van de Visserman. Het heeft onze aandacht maar er zijn wat vochtproblemen met de lamp, de gemeente moet er ook bij komen. De lcascommissie heeft gecontroleerd en alles in orde bevonden. Diclc Leguit is de voorzitter, Muja Blokker en Wim van der Ham treden af, want Wim wordt lid van het bestuur. In hun plaats komen de heren P. van Gosliga en H. Bloem. Bestuur. Dit jaar geen wijzigingen. Werkgroepen. Excursie. Cor Spijker is druk bezig en alles is zo goed als klaar. Er is echter één groot pro bleem, we hebben slechts 16 aanmeldingen. Als dat zo blijft gaat het nu niet door en zul len we ons beraden hoe het verder moet. Die zich al opgegeven hadden krijgen bericht. De molen. We hebben twee prijsopgaven ge vraagd, de verzekering dekt de schade minus het eigen risico van 500 euro. Maar de molen zal deze zomer weer draaien. Redactie. Muja Blokker doet verslag, er is een nieuw lid bij gekomen, de heer Klaas Schuur man. Er kan altijd nog nieuwe kopij gebruikt worden, wie iets leuks weet, meldt het a.u.b. Begraafïplaats. We kampen nog steeds met een tekort aan vrijwilligers, suggestie: een op roep in de Omroeper plaatsen. De Boerderij. Guus Zeeman doet verslag, Diclc Leguit en Teun Wanninlc hebben samen de grote vitrine ingericht met schaatsen en er draait ook een filmpje uit 1963 over sneeuw op de ijsbaan. De registratie is bijna gereed. Pauze Na de pauze is het tijd voor de heer Aten. Hij verrast ons weer met een boeiende lezing over de lcustproblemen, vanaf ongeveer 1400. 't Be gint al 2000 jaar voor Christus toen alles nog met ijs bedekt was in onze provincie en je nog te voet naar Engeland kon lopen. Ook toen al het grote probleem, de opwarming. Dus het is al van oudsher. Dat blijkt ook wel doordat dit het derde Callantsoog is. Door al de eeuwen heen is er van alles geprobeerd, met weinig of soms goed resultaat. Bij Petten is toen de dijk gekomen, eerst vanuit Petten, dat plan kwam van de heer Van Foreest. Misschien moet er in onze huidige situatie een nieuwe Van Foreest opduiken. Het was heel boeiend. Na de lezing sluit Dries de vergadering en wenst ons wel thuis. -27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 7