De. HtrcLtrvkmui VMt Nico Kotsen, CallMvtuwq qtCwiewcL Piet Beun Op een dag mocht ik zelfstandig met een Revu richting sloperij Kossen. Nog een flinke tippel (wat wel meer gebeurde). De start vanaf de boerderij van Gert Baken. Na 300 meter was ik op het zo goed als verlaten terrein. Een grote herdershond trad mij tegemoet, met zeer weinig gegrom. Eén stap naar links en één naar rechts, maar het goede beest deed hetzelfde. Dus terug naar vader en Annie. Met veel tegenzin mocht ik terug, want de eenvoudige truc was: stop het tijdschrift in de hondenbek. En zo was alles opgelost, en werd de Revu naar de woning van Nico en Grietje gebracht Jan Mooij Pzn. Vaag in de verte is de kerktoren te zien; uiterst links de ingang van het Zwanen- water. Van de huizen die op het dorpsgezicht fotootje staan, is weinig meer over. Het was 1958. Enorme sneeuwval zorg de ervoor, dat Callantsoog totaal 'van de buitenwereld' afgesneden raakte. Dat was, volgens mij, de tweede keer. Ook in de winter van 1946-1947 was dat het geval. Men moest toen nog 'met de schep er op af, in 1958 werd er machi naal geveegd. Ook de NACO-bus strandde, aan de Zuid Schinkeldijlc. Op deze foto probeerden Jaap Bakker (met pet) en Gerrit van Twuijver zonder kaartje mee te rijden. Het zou nog 'even' duren. Zomaar een klein verhaal, een kleine belevenis tijdens het lopen van de bladenwijk van 1956 tot 1962. Samen met vader en zus Annie weer de driedaagse route van het rondbrengen van de bladen. -36.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 16