't Vliegend Blaadje. 't vUjumul Bicuxdje Mei 1940 Wïm Lastdrager Omdat 't Vliegend Blaadje destijds in Callantsoog ook gelezen werd, zullen we iets over de geschiedenis schrijven en een paar gedeelten afdrukken. Gegevens ontleend aan een artikel van C.A. Dekkers. Cees de Boer bracht in Den Helder op 11 ja nuari 1873 het eerste nummer van 't Vliegend Blaadje op de markt. Het werd gedrukt bij De Boer. Oplaag 2000. Het kostte één cent en ver scheen op zaterdag. Het werd een succes! De Boer liet zijn krant al gauw tweemaal per week verschijnen. Voortaan ging het blad twee cent kosten. Later kreeg het de naam Helder- sche Courant en ging driemaal per week ver schijnen. Nieuwstij dingen. Helder, 19 Augustus 1887 Advertentiën Na het overlijden van zijn tante, Ma Brante- naar, kwam Willem Barten in het bezit van foto's en andere zaken uit de winkel van Bran- tenaar. In de toekomst zullen we meerdere foto's kunnen plaatsen, zo heeft Willem ons beloofd. Hieronder alvast de eerste: hij is ge maakt in mei 1940. De dreiging van vijf lange oorlogsjaren lijkt nog niet doorgedrongen tot deze mensen, want ze hebben plezier. U ziet van links naar rechts mevrouw Keijer, dokter Keijer, Piet de Boer en mevrouw (dr.) Verlinden. Wie weet ons meer te vertellen over deze foto? We zijn benieuwd naar meer bijzonderheden over de personen, maar ook de piekwaar de foto is gemaakt. Reacties graag naar de redactie. Bij het opruimen van haar zolder vond Gerda Glerum-van der Ham een schilderij. Eens was het geërfd en omdat de afbeeldingen erop vaag waren geworden, was het op de rommelzolder beland. De lijst was nog wel te gebruiken, dus werd het schilderij eruit gehaald. Hierachter bleek een krant te zitten. Keurig opgevouwen en ook nog helemaal gaaf. Die krant was 't Vliegend Blaadje van 20 augustus 1887! Gerda schonk het oude blad aan onze vereniging. Ho. 1514. Zaterdag 20 Angaetaa 18S7. Vijftiende Jaargang. Door den loodskotter No. 5, schipper JB. Kuiper, is alhier aangebracht de equipage van de Belgische vischsloep Oostende, welk vaartuig in ontredderden staat op zee in zinkenden toestand is verlaten. Door den Holl. spoorweg zijn den laatsten Haarlem- schen Kermiszondag, ruim 10.000 personen uit Am sterdam naar Haarlem vervoerd. Gelegenheid aangeboden voor kost-inwoning en hui selijk verkeer, in een klein gezin, voor een eenige juf frouw of schoolgaande kinderen. Adres: Drukkerij van dit blad. Te koop gevraagd: een KET, mak in 't tuig, tevens een gebruikte LEMOEN en TUIG. Gevonden: een onderstuk van een gouden Oorbelle tje. Terug te bekomen bij den Marinier le kl. Bon- gaardt in de Kazerne. Voorkamer te huur in de Garsstraat van alle gemak ken voorzien. Huurprijs f 1.10. Te bevragen bij J.J. Mens, Spoorgracht 63. -34.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 14