Werk mul cle Muja Blokker Dat was ook 25 jaar geleden J al zo, toen mevrouw T.P. Buik- i Masséus, mijn moeder, in april 1983 in de Schager Courant de Dorpsweg haar klacht op rijm liet uiten. Mijn moeder was al vanaf 1955 verliefd op Callants oog, toen zij voor het eerst met haar gezin vakantie vierde in bungalow 'De Alikruuk' aan de Lepelaarsweg. Zelfs met Pasen en Pinksteren werden de koffers op de fiets gehesen en peddelde de familie Buik van Den Helder naar Callantsoog. In 1968 kocht zij het witte huis op Dorpsweg 13 en werd ze vaste inwoner van 'haar' dorp. Ze voelde zich er he lemaal thuis en ergerde zich dus ook aan de soms trage wegwerk zaamheden. Regelmatig worden er plannen gemaakt en ook uitgevoerd om de verkeersveiligheid in Callantsoog te vergroten. In het dorp werden de afgelopen maanden kruispunt-plateaus aangelegd. En de toe gangsweg hij het Kiefteglop werd gereconstrueerd, met bumper trottoirs en witte richels, ter bescher ming van de fietsers en tot afschrikking van de automobilist. Wegwerkzaamheden en -afsluitingen duren de bewoners snel te lang. 'k Lig in een dorpje aan de kust dat aan de voet der duinen rust bekend over de grenzen. De vroede vad'ren van 't gehucht vergad'ren dikwijls en geducht voor 't welzijn van hun mensen. Ze kregen eens een pracht idee en ieder sprak een woordje mee zodat ze 't allen wisten. Ik kreeg fietspaden en trottoirs tot heil van vele wandelaars en ook... voor de toeristen. De mannen gingen noest aan 't werk weg bij Strik dat rozenperk de bermen omgewoeld. Ach, wat verdween er weer een groen maar, daar was weinig aan te doen het was zo goed bedoeld. 'k Lag al die tijd er schunnig bij modder en zand aan elke zij kluiten aan alle kanten. Oh ja, er viel nog veel te doen want het moest klaar zijn vóór 't seizoen er waren pegulanten. Hier uit ik nu mijn groot verdriet wat mij beloofd was, kreeg ik niet. Waarom mij eerst ontluisterd? Een sportzaal sprak een woordje mee en een nieuw zwembad vlak bij zee zo werd er rond gefluisterd. Maar... kom toeristen, kom naar zee en neem je baggerlaarzen mee dat zal de pret niet hind'ren. Al heb ik paden noch trottoir ik lever daag'lijks doodsgevaar aan U en aan Uw kind'ren. -32.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 12