Boven water Excursie*, ntr enuvd& toekomst Jan Mooij Pzn. De 'wittelemmer', roerhoutje en kwast zijn kort voor de flits gebruikt. De kwast is in goede handen van - zeker weten - Piet Vos. Rechts staat z'n vrouw, Grietje Mooij. De allerjongste moet wel een Vos zijn, maar is 't Jacob of Aafje (de laatste vanwege de jurk?). De vrouw links is Pietertje Vos. De an dere personen zijn ons onbekend. Uiterst rechts is een gedeelte zichtbaar van de naam (hotel) Duin zicht. De achterkant vertelt ons dat de fotokaart verstuurd is aan de heer T. (Tinus) Blokland, De Dijk Callantsoog. Afzender Pietertje (hoogstwaar schijnlijk) Vos. Met een postzegel van 1 cent ging de kaart 'op de bus'. Cor Spijker Wanneer u dit leest is de excursie 2007 reeds gehouden, een 35 mensen hadden zich opgegeven en zodoende konden we de bus van Peereboom bestellen, alhoewel het moeilijk is om met een dergelijk aantal de financiële broek heel te houden. Vandaar dat we in het bestuur gebrainstormd hebben over hoe we de excursies zo kunnen aanpakken dat we een bus vol (50 pers.) be langstellenden hebben om mee te gaan. Want over één ding zijn we het binnen het bestuur eens, de excursie zou gezien de historie en het succes een vast 'uitje' moeten zijn. Nu is er een gedachte ontwikkeld om de excur sie aan een thema te verbinden. Dit houdt in dat we als vereniging elk jaar een bepaald on derwerp kiezen en daar in diverse vormen aan werken, met onder andere dus een excursie. Dit jaar stond de excursie in het teken van de boerderij, doch dat thema kan je doorvoeren in meerdere activiteiten van de vereniging. Een voorbeeld: Stel dat we in het jaar 2008 nemen als thema de duinen. Het programma zou er dan als volgt uit kun nen zien: In de winter van 2008 lezing(en) die iets met de duinen van doen hebben, uiteraard over de cultuurhistorie, maar ook over (on der andere) botanische en landschappelij ke elementen. De jaarlijks te houden expositie in Tante Jaantje kan ook met het thema in de weer. Een zomer-fietsexcursie in de directe om geving van Callantsoog om in het veld het gekozen thema te aanschouwen. De bus-excursie, zo georganiseerd dat de duinen hier de boventoon voeren. Wat zijn de voordelen van een dergelijke aanpak? Je bent een heel verenigingsjaar met een bepaald thema bezig, dus je enthousias meert een groep mensen en er ontstaat een zekere verdieping. Je geeft de leden de mogelijkheid ideeën aan te dragen, zodat je een grotere betrok kenheid krijgt. Tante Jaantje kan zich met het inrichten van de expositie ook op het thema rich ten. In de Cloclc kun je ook aandacht besteden aan het jaarthema. We bereiken dat uiteindelijk een grotere groep mensen intensiever met de vereni ging bezig zal zijn. Na nog eens wat speuren en praten kwam deze wel zeer oude en fraaie foto uit de verzameling van Wim Unk 'boven water'. Het is ook wel zeer duidelijk een prent uit de mobilisatie Wereldoorlog 1,1914 -1918. En nog wel op 28 april 1915. P.S.: Later ontdekte ik dat Jacob in 1914 geboren is en hij het dus is op deze prent. -34.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 14