Uit Callantsoog werden 32 zomerhuizen op karren aangevoerd en aan de Oos- terweg in elkaar gezet en het nooddorp Hollywood ontstond. Jan en z'n gezin kregen huisje 'Erica' toege wezen. Zoon Jan kreeg een oproep om in Duitsland te gaan werken en nam de trein. In Heiloo stapte hij echter weer uit en ging terug naar huis. Hij bleef in de smederij werken en kreeg op die manier het be slaan van paarden goed on der de knie. Van zoon Dirk Jan van Scheijen in Indonesië hoorde smid jr. bij de nieuwe Jan door de censuur lange vuurplaats tijd niks, alleen een paar keer een kaart met de tekst: Ben gezond, tot ziens. Hij kwam thuis op 31 december 1945 en vertelde dat hij als mecani cien/schutter meegevlogen had aan boord van drie-motorige Dorniers en door de Jappen als krijgsgevangene was opgepakt. op uit met de fiets. Een ritje richting Den Hel der of de andere kant op richting Schoorl en Bergen. Ook bracht hij Kees het smeden al bij vóór die naar de L.T.S. ging, heklcrammen maken luk te prima. Jan sr. kwam op z'n oude dag nog graag in de smederij en hielp met het paarden beslaan, ploegmessen aanhalen, maaimessen slijpen. Dat laatste ging eerst op de steen bui ten, later met een speciale slijpmachine. Eveneens was hij in de weer in het Sandeparlc met het aanleggen van waterleiding in diverse vakantiehuisjes. Inmiddels was hij in 1953 te rug verhuisd naar Groote Keeten naar Helm- weg nummer 15-D. Het huis was gebouwd door aannemer Bas Zeeman. Die voelde wel wat voor de woning aan Dorpsweg 18 in Cal lantsoog. De mannen besloten tot een ruil van deze panden met gesloten beurzen. Aanne mer Zeeman kreeg in 1959 opdracht van Jan wederom een huis te bouwen, dat werd num mer 15-A. Hij had er als hobbyboer nog schik in om met drie koeien en een gevuld kippenhok bezig te zijn. Zoon Jaap bleef de melklcruk hanteren. In het jaar 1970 vertrok hij naar het bejaar denhuis 'Buitenveld' in Julianadorp, overleed op 8 augustus 1972 en werd in Callantsoog be graven. De bevrijding werd gevierd met een groot feest in de garage bij de smid. Naderhand kreeg hij een aanslag van de belastingdienst betreffen de Oorlogwinst. Met behulp van derden kwam hij er met verlaging of kwijtschelding van af. /je smidse is in de jaren '60 volop in gebruik Het leven hernam zich. Zoon Jaap met zijn gezin kwam te wonen in het sme derijhuis en smid Jan betrok de wo ning op Helmweg 17. Het volgende project, een huis laten zetten aan de Dorpsweg nummer 18, liet niet lang op zich wachten. Toen het klaar was ging hij er zelf in wonen. Zijn kleinzonen Jan en Kees van Scheij en logeerden eens een week in Cal lantsoog bij hem omdat hun zusje Greet geboren werd. En in de tijd erna ging hij er met Kees Foto's uit collectie Kees van Scheijen -53.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 13