HeruuieriM^ew In augustus 1952 werd ik hoofd van de Cal- lantsoger school en in december 1952 kwa men mijn vrouw en ik op het dorp te wonen. Eerst tijdelijk in het huis aan de Dorpsweg 12 en daarna op Dorpsplein 28. Al gauw kwamen de voorzitter en secretaris van de VW, de heren Jaap Mooij en Rein Koelemeij, langs. Ze praatten over het vreemdelingenver keer en vroegen of ik in het bestuur van de VW wilde komen en... of "meester en me vrouw" de Badbode wilden maken. Nu hadden we wel enige ervaring in het ma ken van krantjes voor sportverenigingen, maar hoe een Badbode er uit zou moeten zien was ons aanvankelijk een raadsel. Maar geluk kig, de heer Koelemeij zei veel voor, en met vallen en opstaan produceerden we in 1953 tien Badbodes. Dat kostte ons veel tijd, maar daar stond tegenover dat we veel dorpsgeno ten leerden kennen. Niet alleen vroegen we verschillende mensen artikelen te schrijven, maar ook adverteerders werden door ons be naderd. Tevens moest er samengewerkt wor den met de drukker, Willem van Loenen uit Schagerbrug. Op zondagavond werd het laatste deel in de lay-out van de Badbode geplakt. De kopij moest dan op maandagmorgen afgegeven worden aan de chauffeur van de eerste bus (7 uur). Ons vriendelijk verzoek was dan, om de en veloppe in Schagerbrug te overhandigen aan onze drukker, die daar voor zijn zaak stond te wachten. Hij kon dan beginnen het geheel te zetten. Dinsdags bracht Van Loenen met zijn auto de drukproef en konden we corrigeren. Soms was er nog kopij nagekomen die er be slist in moest. Het was dan puzzelen wat en hoeveel er uit moest. Het werd meestal nacht werk. De volgende dag reisde de gecorrigeerde drukproef weer met de eerste bus terug naar Schagerbrug. Op donderdag was de Badbode gedrukt en kwamen er zo'n 200 kranten naar ons dorp. Deze konden dan gedistribueerd worden. Aanvankelijk hielpen we ook hierbij, want de abonnees (ƒ1,25 voor het hele seizoen) moes ten op tijd hun krant hebben! Wat er overbleef werd in het week end door Dirk Mooij uitgevent 0,15 per exemplaar). Na het seizoen hiel pen we met het in nen van de adverten tiebij dragen. Om in de volgende zomer niet in tijdnood te komen, begonnen we in de winter al artikelen te schrij ven. Daarbij werden we geholpen door onder andere Annie de Vries (over de natuur), Jacob Vos (Jan de Jutter), Aris Vriesman (de wa terstanden) en Henk Rotgans (foto's). In de zo mer was het 10 weken flink aanpakken om er een lezenswaardig product van te maken. Zo hebben we dat drie jaar gedaan. Toen vond ik het nodig om weer eens te gaan studeren en hebben we de redactie overgedragen aan de heer Koelemeij, die na enige jaren, door ge brek aan tijd, moest bedanken en de redactie overdroeg aan mevrouw Kloosterboer. De Badbodes uit die jaren bewaren we nog al tijd. Het zijn herinneringen aan een tijd dat Callantsoog nog heel klein was. Toen was de Buurt nog een grasveld, dat 's avonds verlicht werd door één lantaarn. ontving de secretaris van de VW de bad gasten nog in zijn achterkamer en handel de daar ook de correspondentie af. werkten op het raadhuis slechts drie men sen. kwam de beheerder van de Boerenleen bank uit Schagerbrug, de heer Mars, nog op de fiets naar Callantsoog om 'zaken' te doen. We kunnen nog wel even doorgaan met filoso feren over die kleine gemoedelijke dorpsge meenschap van toen. Toch zijn we blij dat Cal lantsoog zo gegroeid is en, mede dankzij de 70-jarige VW, in Nederland en tot ver over de grenzen als badplaats bekendheid geniet. Het volgende stukje ontlenen we aan de jubileumuitgave van de Badbode, die uitgegeven werd ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de VW op 9 juli 1988. Meester Lastdrager schreef daarin: -22.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 2