Feestelijke optocht De' tamUrts gens mij zijn twee personen toch wel dui delijk herken baar: de grote dame rechts met fiets moet tante Pieter- tje (Vos) zijn en links daar van haar zus tante Jaantje. De laatste (ge boren 1899, deze foto is van 1913) was Volgens het verslag daarin deden slechts acht toen dus 14 jaar. Op de achtergrond de kan deelnemers mee met versierde fietsen en ook tonnierswoning en rechts het huisje van de aan de hand van deze foto klopt dat wel. Vol- jarige. Een verhaaltje, verteld door mijn moeder An- nie Beun-Weij, geboren 4 januari 1912 en over leden 29 december 1985. Eind 19e eeuw. Een tandarts was niet aanwezig op het platteland. Wel kon men naar de huis arts, maar men koos nog wel eens voor een eigen oplossing. Op een dag met veel kiespijn nam de patiënt een slok jenever. De patiënt was voorbereid op een simpele ingreep, want een familielid nam een tang uit het schuur tje en vrij spoedig lag de kies uit de mond. Er zal wel veel napijn geweest zijn, doch op deze manier werd het met elkaar opgelost. De pa tiënt, overgrootvader Jan Weij, staat met zijn vrouw Antje Kuiper op bijgaande foto uit plm. 1890. Of dit vóór of na het lciezentrekken was, weten we niet. Overgrootmoeder Antje Kuiper was familie van Guurtje Kuiper, de grootmoe der van Rens Roos. Het familielid dat de tang heeft gehanteerd, was volgens moeder Beun Piet Langereis. Pie- ter Langereis was ook roeier bij de Redding maatschappij. Hij was getrouwd met Trijntje Keijser, geboren in de Anna Paulownapolder. Jan Mooij Pzn. Verwijzend naar De Clock jaargang 2 nr. 3 en De Clock jaargang 9 nr. 2 nog een foto van het feest ter ere van de 100-jarige Geertje v.d. Berg-Mooij. Bijgaande foto is uit een iets andere stand geno men dan die in genoemde Gocken. Piet Beun -39.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 19