Notulen Sara Planting Jaarvergadering Historische Vereniging Callantsoog op 07-04-2006 Opening In- en uitgaande post Jaarverslag Geen bijzonderheden Financieel Jaarverslag Kascommissie Bestuursverkiezing Callinger Erfgoed en de werkgroepen 'De Cloclc' De molen Exposities Excursie Grafmonumenten Rondvraag Pauze. Vice-voorzitter Dries Blokker opent de vergadering en heet allen welkom. In het bijzonder de spreker van de avond, Dick Griffioen, en ons erelid Wïm Lastdrager. Notulen van de vorige jaarvergadering worden goedgekeurd. Er is een brief van de familie Oskam uit Bidding- huizen. Op hun 40 jarig huwelijksfeest vroegen zij in plaats van een cadeau geld voor enkele goede doelen, waaronder de Historische Vereniging Cal lantsoog. Hetgeen ons 350,00 heeft opgeleverd. Wij hebben de familie Oskam hartelijk bedankt. De penningmeester deelt mee dat het een duur jaar is geweest: het jubileum en nieuwe folders voor de boerderij. Muja Blokker heeft vragen over drukkosten en begrotingsbedrag van 2000,00 voor jubileum enz. Gré Bregman legt uit dat er in 2005, vijf 'Cloclcen' zijn betaald en de nota voor het jubileum pas in 2006 ontvangen is. Gré polst de vergadering om leden die de 'Cloclc' per post ontvangen, portokosten in rekening te brengen met ingang van 2007 en ook de contributie via automatische incasso te innen. Dit alles zou ons 450 euro opleveren, er zou dan geen contributie verhoging komen. De heer Van Gosliga is het niet met portobetaling eens. Het is geen goede zaak als je de 'post'-leden de portokosten laat betalen. Beter is het de contri butie met 4,00 te verhogen. Ook de heer de Wit is tegen. Automatische incasso vindt geen weer stand. Cor Spijker zegt dat er ook verenigingen zijn waar de leden zelf de portokosten betalen. We zullen alles nog eens doornemen daarna komt het besluit in de 'Cloclc'. De voorzitter mevr. N. Raap kon helaas niet aanwe zig zijn bij de controle. Mevr.W. Schutter deelt mee dat de leden de boeken in orde bevonden en de penningmeester wordt decharge verleend. Mevr. N. Raap treedt af als voorzitter en wordt opgevolgd door de heer D. Leguit. Na het vertrek van Jan Koelemeij is Co de Bak ker bereid gevonden zijn plaats in te nemen. Co is een oude bekende in ons bestuur en we zijn er erg blij mee. De plaats van voorzitter is helaas nog vacant. Diclc Leguit doet het woord, de boerderij heeft een goed jaar achter de rug. Er zijn spullen van Gert Baken ontvangen. De nieuwe expositie is gewijd aan de schilderijen van oud-dorpsgenoot Jacob Vos. 28 april is de opening door de burgemeester mevrouw van Apeldoorn en de promotie van het Callantsoger schatlcistje, een broodje van bakker v.d. Ploeg, waarvan een deel van de opbrengst voor de boerderij is. De uitgelote obligaties kunnen nog steeds omgewisseld of geschonken worden. Het zo merhuis heeft een flinke opknapbeurt ondergaan en is weer klaar voor verhuur. Er wordt nog hulp gevraagd bij de schoonmaak van 'Tante Jaantje'. Janny Provily doet verslag, alles gaat goed en de redactie werkt met plezier. Cees Zwaan doet verslag. Helaas is de storing in het maalsysteem nog niet hersteld. We zouden graag een nieuw lid in de werkgroep erbij hebben. Wie o wie? Door gebrek aan deelname wordt deze helaas af geblazen. De drie leden gaan gewoon door. De heer Rühl uit Amsterdam vraagt of de DVD in de zomer vertoond kan worden. Dit gebeurt al in de boerderij. Cor Spijker: het ooievaarsnest gaat niet door, geen goede habitat in Callantsoog. Het beeldje in Groote Keeten stelt ons ook voor proble men. Er is nog een andere groep met plannen. Dan is het tijd voor Dick Griffioen met de lezing. Hij vertelt boeiend over de geschiedenis van de KNRM. Daarna komt de film van een redding in 1946 in IJsland. De redders moesten lopend over besneeuwde bergen naar een schip dat op de kust gelopen was. Ze vonden het na drie dagen en wer den aan touwen 90 meter langs een steile rots naar beneden geleid om de bemanning van boord te ha len en weer terug. Ongelooflijk spannend. We heb ben er allemaal van genoten. -33.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 13