V& Qrottew t/tws Hmv Nel Rentenaar-Bakker "Weer zoue die mense toch altoid nei toe gaan?" vroeg Mien. Dat wiste Jan en Cor, want die wazze al eflces an de wandel weest en hadde zo hier en deer hullie licht al drs op stoken. "Die gane met dat spoortje mee om de grotte te bekoilcen." "Ja, dat ken wel weze, maar weer bloive ze den allegaar as ze deer mee klaar benne? Je zien d'r nooit meer ientje terug kommen," vroege de vrouwe. Ze vonde 't maar heel verdacht. Want 't gekke was, dat ze tussen 't gaan en kommen van 't spoortje een bulderend kenonslcot hoorde. Neidat ze een hele toid rond loupen hadde, lconne ze ok nag eflces opstelce, ze hadde d'r hillegaar een soortement van restaurantje, dat ok deur fakkels verlicht wier. Afoin, ze moste toe ze zo een kwartiertje ze- ten hadde, toch ok weer drs veerder gaan. Ze wazze van lieverlee puur leiger daald en inie- nen deer stinge ze voor 't water. Dat was een onderaardse rivier, d'r lagge bootjes klaar en deer moste ze in. Zo voere ze nag een endje en lcwamme ien, twei, drie in 't daglicht, bai de "As je 't moin vrage," zee Afie, "den worre ze deer allegaar om zeip holpen." Jan en Cor lachte hullie uit, hoe bedochte ze 't, zulcs ken toch niet? 't Had aars nag wel heel wat voete in de aar de eer dat ze zelf mee dorste te gaan. Afoin, de joos hadde al kaartjes haald, dus de biene wazze nou ienlceer nat en deerom gonge ze met z'n vieren nei 't beginpunt van 't tochie. 't Spoortje liep weer vol met mense en toe begon ie te raien. Ze lcwamme al gauw langs hul lie kampeerplaas en toe gong 't nei boven. O, wat was dat eng en wat had dat locomotiefie d'r een hois an. Hai zwoegde en stènde gewoon bai de helling op. Maar alles gong goed oor. Ze lcwamme an 't endpunt en lcon ne heelhuids uitstappe. Ze wazze vlak bai de ingang van de grotte. Met een paar gidse, die klaar stinge, gonge ze d'r in. Ge lukkig hadde die fakkels bai d'r, want 't was 'r pikdonker, 't Was wel prachtig allegaar, ze lcelce hullie ouge uit, zoveul moois en dat zo maar onder de grond. uitgang. En deer sting op de wal een lcenon. Zo gauw ze allegaar uitstapt wazze, wier d'r een slcot lost, omdat je den goed hore lconne, hoe jan en Mien Kooij en Cor en Ajie Grotes gonge samen op vekantie nei Han an de Lesse in België. Dat was niet om 't hoekie van de deur oor. In Han was een verlegen mooi kampeerterroin in een hele mooie streek. Langs de kampeerplaas liep een spoorrails en deer reed verskoiene kere op een dag een kloin spoortje langs. Die had allegaar open wagentjes met zitbanke. As ie van lieverlee al houger de berg op gong, den zat ie altoid stampvol met mense, maar as ie terug kwam, den was ie hillegaar leeg. -30.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 10