Het ledental steeg flink tot 105 op 1 septem ber 1969. Reden: het nieuwe structuurplan en het bestemmingsplan landelijk gebied Groote Keeten 1969. Daarin stond de aanleg van een 60 m. brede autoweg van Den Helder tot De Stolpen, die de oostelijke grens van het Sande- park zou raken op 15 m. afstand van de huis jes. Die HeCaZijweg (de naam kwam van Den Helder, Callantsoog en Zijpe) maakte boven dien direct ten zuiden van het Sandepark een vrij scherpe bocht, die extra geluidshinder tot gevolg zou hebben. Het bestuur maakte hier tegen bezwaar bij de gemeente, gevolgd door beroep bij Gedeputeerde Staten. Uiteindelijk kwam de weg er niet. In 1969 ging de huisnummering naar een idee van de posterijen per kavel. De vereniging kreeg op 2 juni 1972 de konink lijke goedkeuring. Samen met de inwoners van Groote Keeten en met name Dick van Scheijen van de Helmweg werd actie gevoerd om ook Groote Keeten op het aardgasnet aangesloten te krijgen, wat uit eindelijk lukte. Een speeltuin met zandbak, diverse banken in het park, de vraag om een telefooncel, de aanleg van verkeersdrempels, verhoging van het hek om de tennisbanen, een deur erin met een slot om buitenparkers te weren, de aanschaf van een brandweerspuit voor het on derhoud van de banen, riolering, overzichte lijkheid van de kruisingen in het park, het ver dwijnen van de busdienst, onderhoud vijver, permanente straatverlichting, bestrijding van mollen, (on)wenselijkheid van vergroting van huisjes en zo ja, in welke richting, bezwaar tegen de heffing van de oppervlaktewaterver ontreiniging toen er nog een zuiveringsinstal latie in ons park stond aan het eind van het weggetje tussen de vijver en het voetbalveld, het schietprogramma van het Botgat, de ver keerssituatie bij de kruising van de Achterweg met de Duinweg, bestrating, dit zijn onder meer zaken waar het bestuur veel tijd in stak. De jaarlijkse optocht met lampions die werd voorafgegaan door de Boerenkapel uit Cal lantsoog op een platte wagen, werd door de invoering van de zomertijd omgezet in de op tocht met versierde fietsen en strandkarren. Daaraan deed ook de jeugd van camping Cal- lassande mee, waarvoor het echtpaar Staven- uiter bemiddelde en in de jury zat. Op de jaarlijkse Sandeparkdag werden kin derspelen gehouden en stonden moeders in kraampjes voor hen poffertjes te bakken. Doordat de kinderen groter werden en uitvlo gen werd de belangstelling voor de Sandepark dag helaas minder. Besloten werd om die eens in de vijfjaar te houden. De grootste kluif heeft het bestuur gehad aan de tennisbaanaffaire, die tien jaar juridische strijd heeft gekost. Door deskundigheid en vasthoudendheid van het toenmalige dage lijks bestuur, bestaande uit de heren C. Coo- sen, J.H. Haartman en J.M. Rellage, heeft dit geleid tot de vaststellingsovereenkomst die op 26 september 2003 met de gemeente Zijpe, waarin de gemeente Callantsoog in 1990 was opgegaan, werd gesloten. Daarbij kreeg de vereniging in plaats van nieuwe tennisbanen een kapitaal. Een deel daarvan, namelijk de gemaakte juridische kosten, ging naar de ver enigingskas, waaruit een nieuwe speeltuin en een jeu de boulesbaan werden aangelegd. Die werden in 2004 feestelijk geopend. Door de regen vielen de kinderspelen wel in het water, maar van de barbecue kon onder de partytenten wel worden genoten. De vergoe ding voor de tennisbanen werd in een stich ting ondergebracht om de rente daarvan aan recreatieve doeleinden te kunnen besteden. Uit het voorgaande blijkt zonneklaar, dat het bestaan van de Vereniging Sandepark zin heeft. Natuurlijk is er wel eens een tijd waarin geen spectaculaire zalcen passeren, maar als die zich voordoen is het goed dat de vereni ging bestaat en in actie kan lcomen. De optocht tijdens het feest op 6 augustus jongstleden. -53.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 9