op dat moment de enige overgebleven redac teur, omdat de heer Lastdrager wegens andere werkzaamheden moest bedanken. Artikelen van gasten en dorpelingen bleven uit. De enige uitzondering vormde dominee L.D. Terlaak Poot, die uit zijn rijke ervaring af en toe een verhaal of gebeurtenis schreef. Voor Koelemeij werd het naast zijn werkzaam heden als secretaris-kantoorhouder een te zware opgave. In 1957 kwam de verkaveling van de zomer woningterreinen aan de Previnaireweg aan de orde. Het bestand aan zomerwoningen kon aanzienlijk worden uitgebreid. Sinds 1959, onder redactie van mevrouw Kloos terboer, was de Badbode eerder te klein dan te groot vanwege de vele evenementen zoals strandfiguren en zandhopen maken, de Dam tot Dam race, de spelen op de buurt (zalclopen, hobbelfietsen, kussengevechten enz.). En niet te vergeten de lampionoptochten, al dan niet verkleed. Het uitvaren van de reddingboot, waarbij de kinderen op weg naar het strand in de boot mochten zitten, demonstraties met het lijnwerp- en wippertoestel. Ook de excur sies door het Zwanenwater, vele jaren door Jan Doorn verzorgd, waren zeer in trek. De door Siem Schaap en Wim van den Berg ge organiseerde viswedstrijden voor 55-plussers bij de vijver aan de Denneweg waren zeer ge liefd, met niet te vergeten het napraten in De Visserman. De autocross op Abbestee. Het is teveel om op te noemen, maar dit alles zorgde voor voldoende kopij 1961Jacob Mooij draagt de voorzittershamer over aan de heer Kees van Eclc. Door de invoering van een vakantieregeling voor grote groepen van de bevolking en de ontdekking van Callantsoog door de buiten landers steeg het toerisme enorm. Een meer commerciële aanpak van de recre atie werd noodzakelijk, hetgeen door Van Eclc zeer goed onderkend werd. Naast deze zakelij ke leiding lag de grote verdienste van Van Eclc vooral in het feit dat door zijn bemoeiingen in woners en gasten nader met elkaar in contact kwamen. Zo werd in juli 1961 een grote groep jongeren uit Berlijn Falkenverwelkomd. Veel werd er gedaan om de vakantieganger een tweede huis te bieden, en de verhuur in voor- en naseizoen sterk gepropageerd. Ook de beveiliging van de baders en zwem mers was een niet weg te denken activiteit, die mede door de hulp van de vrijwilligers van de Reddingsbrigade Paal 13 optimaal functi oneerde. De kleine strandongevallen werden medisch begeleid door vrijwilligers van de E.H.B.O. die tezamen met de mensen van de reddingsbrigade een vast onderkomen op het strand hadden. Met de komst van de badgasten kreeg de ad ministratie en de correspondentie ook een grotere omvang. Aanvankelijk verdeelden de bestuursleden de werkzaamheden onderling. Het secretariaat werd meestal waargenomen door een ambtenaar der gemeentesecretarie. In de dertiger jaren - Callantsoog had toen zo'n 50 zomerhuizen - werd het duidelijk dat er behoefte was aan een secretaris/correspon- -47.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 3