Op 3 september 1993 werd de 'Stichting Cal- linger erfgoed' opgericht. De reden was het aankopen van museumboerderij 'Tante Jaan- tje', daartoe werden renteloze obligatielenin gen uitgegeven. Maar wat zou de boerderij zonder vrijwilligers zijn. Al vele jaren zijn zij iedere zaterdagmor gen bezig met het opknappen en herstellen van de boerderij. Het resultaat mag gezien worden! In 1994 werd de voorzittershamer om gezond heidsredenen van Adriaan Kuiler aan Wim Lastdrager overgedragen. De heer Kuiler heeft veel voor de vereniging betekend en altijd een grote inzet getoond, wij hebben dan ook veel aan hem te danken. Daarna is er een actie gevoerd voor de bouw van een weidemolentje, dat een plaats kreeg ten zuiden van ons dorp en het schone over tollige duinwater naar het Kooibos pompt, op 23 april 1994 volgde het in werking stel len. Cees Zwaan nam het voortouw van deze grote klus en heeft veel uren op zijn erf aan dit project besteed, geholpen door enkele vrij willigers. Een molen maken is vakwerk maar het onderhoud vergt doorzettingsvermogen. Ieder voorjaar zie je Cees verven en klussen bij zijn molen, geen gemakkelijke opgave. 1997. Een vruchtbaar jaar. Mede door sponsors werd het mogelijk de kerk en museumboerde rij aan te lichten. Door een schenking van een particulier kon de molen worden voorzien van echte zeiltjes voor de wieken. In 1997 werd een gedenksteen met daarop het jaar van de bouw van de Nederlands Hervorm de kerk (1580) boven de deur ingemetseld en onthuld. Ook in 1997 is er actie gevoerd voor een nieu we Visserman in brons, daar de oude zo was aangetast door de zoute zeelucht. Hij kon op 30 april 1998 worden onthuld en gedoopt met een emmer zeewater. In 1998 is een oude dorpsfilm uit 1954 op een videoband gezet en voorzien van ondertite ling en muziek (is inmiddels uitverkocht). Museumboerderij 'Tante Jaantje' wordt in 1998 op de Rijksmonumentenlijst geplaatst. Begin 1999 werd het beeld 'de Visserman' aan gelicht, gevolgd door een gezellig samenzijn van alle vrijwilligers met snert, roggebrood en spek. Sindsdien is dit aan het begin van het jaar een jaarlijks terugkerende gebeurtenis geworden. Het aanbrengen van een gedenkplaat aan de Nederlandse Hervormde lcerk, ter gelegenheid van het feit, dat 200 jaar geleden de Engelsen nabij Callantsoog geland zijn, gebeurde ook in 1999. Ook is er een werkgroepje van vier dames. Zij onderhouden de grafstenen en verzorgen de plantjes en het aanplanten op het kerkhof. In 2000 zijn de bedsteden in ons museum ge reed gekomen en is het kamertje mooi inge richt. Onder auspiciën van de Historische Vereniging zijn inmiddels negen boekjes uitgegeven. Op 10 juli 2001 werd het eerste exemplaar van 'Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten' op een gezellige bijeenkomst in museumboerderij 'Tante Jaantje' uitgereikt aan Mevrouw D. Vos, weduwe van Jacob Vos, één van de oprichters en Arie Zeeman, oudste inwoner van Groote Keeten. In 2002 is het boekje 'Van Callinge tot Callants oog' uitgebracht, een boekje met veel wetens waardigheden over Callantsoog en omgeving. 2003. Het dak van museumboerderij 'Tante Jaantje' is van nieuw riet voorzien, ook de schoorstenen zijn vernieuwd. In juli 2003 is het boekje 'Van Callinge tot Cal lantsoog' in het Duits vertaald en uitgegeven. In 2004 zijn oude historische grafstenen, toch een stuk geschiedenis, verplaatst naar de noord-westzijde van de kerk, een hele klus want die stenen waren loeizwaar. Maar geluk kig werden de commissie onderhoud grafste nen en vrijwilligers geholpen door gemeen teman Tom Bos en werd er gezorgd voor een hijskraantje. 2005. Ons ledental is ruim 500. Wij versturen 250 'Clocken', de rest wordt door vrijwilligers rondgebracht. Al met al is het een indrukwekkende lijst van werkzaamheden, verricht met weinig midde len, maar met grote inzet van veel mannen en vrouwen. Op zaterdag 26 november viert de Histo rische Vereniging haar 20-jarig bestaan met een gezellige avond. Nadere informatie vindt u in de bijge sloten uitnodiging. Houd deze datum alvast vrij in uw agenda! -63.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 19