5 Mei 1945 - 5 Mei2005 Sticlitüï/j Cnllinqer Erfgoed Bovendien werd mijn gezondheid minder goed. De zware ontberingen die we in het Jap penkamp hadden geleden, lieten zich steeds sterker gelden. Ik kreeg last van duizelingen en ging zelfs een paar maal van m'n stokje. Mijn huisarts vond dat het niet langer verant woord was zo door te gaan. Ik moest een auto hebben opdat ik me gemakkelijker zou kun nen verplaatsen. Dat was gemakkelijk gezegd maar wij bezaten zelf geen geld genoeg er een te kopen. We waren arm en berooid uit Indonesië teruggekeerd zodat wij toen alles opnieuw moesten aanschaffen. We konden financieel net het hoofd boven water houden. Op voorstel van de dokter werd uit de beide kerkvoogdijen en enkele notabelen uit de bei de dorpen een commissie samengesteld om voor dit doel geld bijeen te brengen. Er werd zóveel op de lijsten getekend dat er, met een klein schepje erbovenop, voldoende geld zou zijn om een bijstand in het pastoraat aan te stellen. Daar zou èn die gemeenten èn ikzelf nog meer mee zijn gebaat dan met een auto. Voor het ontbrekende bedrag zouden die ge meenten dan zelf moeten zorgen. De kerkenraad ging er mee akkoord. Op één ouderling na. Die vond dat het allemaal te veel ging kosten. Nu moet u weten dat hij in dertijd ook deel had uitgemaakt van de hoor- comnnssie en mee had aanbevolen mij te beroepen. Hij stond bekend als iemand die altijd bezwaren had wan neer kosten en der gelijke werden ver hoogd. Hij had er zelfs een bijnaam door gekregen. De eerstvolgende zondag na de ker kenraadsvergadering werd er vóór de dienst begon over nagepraat. Ik zou net die ochtend door hem als ouderling van dienst naar de kansel worden ge leid. Er lag een wre velige trek op z'n verweerd gezicht. Hij keek me verwijtend aan en zei chagrijnig: 'We hewwe 'n kat in de zak 'kocht!" Waarop hij de deur opende en mij naar de kansel bracht... Hebt u herinneringen aan de bevrijding of aan de oorlog of heeft u verhalen gehoord over deze periode, dan hopen wij dat u deze met ons en alle lezers wilt delen. Geef de redactie een berichtje, dan komen wij bij u langs om uw verhaal op te tekenen. Kunt u zelf iets aan het papier toevertrouwen, dan is dat natuurlijk ook prima. De gegevens van de redactie vindt u voorin in deze Cloclc. Ook voor het kalenderjaar 2004 is een jaar lijkse bijdrage van 300,00 toegekend. De Stichting is zeer ingenomen met deze financiële geste. Het Stichtingsbestuur wil de heer Nap en Shell Nederland B.V. dan ook hartelijk dank zeggen voor de medewerking ter verkrijging van een jaarlijkse bijdrage in het jaarlijks budget van de Stichting Callinger Erfgoed en de Stichting Beheer Callinger Erfgoed. Volgend jaar is het 60 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. De redactie wil daar graag extra aandacht aan besteden in het maartnummer en daarom roepen wij uw hulp in. Op initiatief van en met medewerking van onze plaatsgenoot, de heer W. Nap, oud-medewerker van Shell, ontvangt onze Stichting gedurende een aantal jaren van Shell Nederland B.V. een jaar lijkse bijdrage van €300,00. 49.

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 9