TopdruJcte Op een gegeven moment moest vader stop pen met vis roken, omdat hij kortademig werd. Als één van ons vader een kop koffie bracht tijdens het roken, zagen we hem niet eens staan vanwege de rook. Ome Siemen heeft dat toen overgenomen. In 1921 heeft de familie nog een schoorsteen brand gehad. Het hele huis is afgebrand. Tij dens de nieuwbouw van het huis hebben wij onderdak gehad bij opa en opoe Ten Boekei en later in het witte huisje naast Koelemeij. Ome Siemen hield wel eens van een geintje. Op een dag moest hij zijn zuster Geertje van de Stolpen afhalen en dat deed hij met de bakfiets. Ze moest in de bak op een kistje zit ten en haar hoed zag je er net bovenuit. Zij was nogal een dametje, want ze was met een Wagenmeester, een Velsener kapper, getrouwd. Toen ze het dorp naderden, wilde zij eruit, maar van ome Siemen moest ze blijven zitten tot ze in Callantsoog waren, tot grote schaam te van zijn zuster. Uiteindelijk heeft Klaas het bedrijf toch voortgezet met zijn vrouw Diet Vos. Hij heeft dat tot zijn 65e volgehouden. Daarna is het verkocht, omdat Klaas geen opvolger had. Vader Gert bleef ondernemend. Hij was hard werken gewend en kon niet stil zitten Geen zee ging hem te hoog. Hij fabriceerde fuiken en zette ze uit op het strand samen met onder andere Aris Vriesman. Als de netten kapot waren, zat hij ze uren lang te boeten. Nadat de fuiken binnen gehaald waren, moesten we vaak helpen uitzoeken. Eerst de krabbetjes eruit, dat was de eerste winst. De vis werd klaargemaakt om te venten. Ook ver kocht vader schelpen die gebruikt werden om paadjes te verharden. Verder had hij zee schuim, maakte garnalennetjes voor kinde ren en knoopte netten van dik touw rond gla zen bollen om als souvenirs te verkopen. Dit alles etaleerde hij in zijn voortuintje. Zelfs toen vader in 'Huys ten Oghe' woonde moesten zijn handen bezig zijn. Vanwege de strenge regels mocht hij daar geen netten repareren, dus deed hij dat met mooi weer in de tuin van zijn kleindochter. Samen wezen de gebroeders de chauffeurs een plaats aan, zodat tegen twaalven op het Dorpsplein een keurig geordende verzame ling vierwielers stond. Een indrukwekkend gezicht. Corry Lastdrager nam vanuit het slaapkamerraam van Adriaan Vader een paar foto's. (Let op één van de drie lantaarns die het Dorpsplein toen verlichtten.) Als het weerbericht gunstig was en er dus een drukke strandzondag verwacht werd, turfde de burgemeester vanuit zijn woning op de Zeeweg het aantal passerende auto's, en was een bepaald aantal bereikt dan wer den de gebroeders Bakker gewaarschuwd. Jan kwam dan met een jutezak naar het Dorpsplein en dekte het bordje "Verboden op het grasveld te parkeren" af. -44.- Tante Jo, Johanna Ree, was kokkin bij de familie Van der Poll in de Grote Villa. Ome Siemen bracht daar vis en van het een kwam het ander: Johanna Ree werd de vrouw van ome Siemen. In juli 1957 was er een record aantal auto's in Callantsoog. Het gemeentebestuur had zo'n gebeur tenis op een mooie zondag wel eens verwacht.

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 4