rf mjfjié "'T'^T'?' gen dan vanillestokjes door met ijspoeder, dat door een koerier vanuit Culemborg ge bracht werd. Het draaien van het ijs was een zware klus, ook de meiden moesten daar aan geloven. Een vriezer was er toen nog niet, maar vader had zelf een primitieve koelkast gemaakt op stroom waar hij staven ijs in bewaarde. V.l.n.r.: moeder Johanna, ome Siemen, vader Gert (met een schol in de hand) en een onbekende bad gast. volk van het strand kwam, dan wist je het al. Dan kon mijn moeder alles naar de varkens van Kees Kater brengen. Soms als het ijs nog een beetje vaste vorm had, moesten wij snel met schaaltjes ijs langs de deuren om het voor een kwartje te verkopen. Met vis had vader geen problemen, want na verloop van tijd wist hij precies hoeveel vis hij zou verhande len. Ook op het strand hadden vader en moeder in het seizoen een ijstentje, waar eerst moe der in stond en als het druk op zondag was, ook tante Jo en later Klaas in meehielp. Later heeft Klaas de plaats bij de kerk in 't Zand overgenomen om ook daar doorde weeks ijs en vis te verkopen. Klaas had er niet altijd zin in, wat vader erg speet, want hij zag Klaas als zijn opvolger. Maar Klaas zijn hart lag bij de grote zee. Vader ging geregeld naar de ijsfabriek in Den Helder om nieuwe staven ijs op te halen. De meiden mochten wel eens mee met een paar vriendinnen, waaronder nicht Dina ten Boe kei. Dit was een echt uitje voor ze. Het con sumptie-ijs werd 's zomers verkocht in het weekend en de vis doordeweeks. Toen het 's zomers drukker werd, kwam er meer ijs. De prijs van ijs was 1, 3 of 5 cent. Vis werd dan op één bepaalde dag verkocht. Waar nu de Rabobank is, had vader een hou ten tentje gemaakt. Dat was een mooi plekje om ijs te verkopen. Precies bij de strandop gang en er was een lange houten bank waar je even kon zitten. Ook de bus stopte daar. Wij hebben daar ook geholpen om ijs te ver kopen. Je was wel afhankelijk van het weer. Als er zeedamp op kwam zetten, en al het Op het strand. V.l.n.r. de vader van tante Jo, tante Jo, moeder Johanna en twee klanten. |^»I. I If Kifftrm CVV**»* -43.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 3