V& eerste, uwniny irv 'Plan Uyteriartdi wa Griffioen Weersi/ermwhtiny OPEN DAG BOTGAT De plannen voor 'Plan Uyterland' wa ren juist goedgekeurd en we konden contact opnemen met de Technische Dienst om tot een keuze van een per ceel te komen. Zodra de mondelinge toestemming om te bouwen gegeven was, werd het daar na een kwestie van flink aanpakken: op 28 maart 1973 werd cement gestort, de eerste steen werd gelegd op 30 maart. Geen waterleiding? Geen nood: water uit de pas gegraven gracht was goed genoeg. Officieel namen we op 9 juli intrek in ons huis, te bereiken d.m.v. ijzeren platen, want de straat was nog niet aangelegd. Binnen een maand kregen we 'buren', ter hoogte van M. Mooystraat 25, in een caravan. In september ging het snel, toen de eerste huizen aan de Leyen werden opgeleverd. Toch zijn we nog heel lang wakker geworden door geluiden van hei-installaties of troffels. Ver volgens leelc het weer even op het 'Zwarte Pad' toen we losgebroken koeien om het huis hadden en we ontdekten dat hier elke aange plante boom of struik met de 'zuigfles' groot gebracht moest worden. Leuk was het om deze en gene aan de deur te krijgen met de vraag: hoe bevalt het wonen hier? En ze later als Callantsoger tegen te komen. Het verzoek om een stukje te schrijven ter ere van het 70-jarig bestaan van de plaatselijke VW gaf ons een reden iets te vieren: we rea liseerden ons dat we hier al weer 15 jaar wonen. Vroeger' had men simpeler manieren, men lette op het gedrag van de dieren en de natuurverschijnselen, de vollcsweerkunde. Hier een gedichtje van Dirck Adriaansz. Valcoogh, schoolmeester/dichter uit Barsinger- horn, uitgegeven rond 1600: Overste Fiege van schietterrein Botgat laat ons weten dat er, in verband met de op han den zijnde sluiting, voor de laatste keer een Open Dag wordt gehouden. Op zaterdag 25 september van 10.00 tot 16.00 uur zal d.m.v. allerlei vlieg- en schiet- demonstraties een beeld worden gegeven van de activiteiten op het schietterrein. Een ieder is van harte welkom! Volledig verrast waren we in het najaar 1972 door het antwoord van de heer Dick Leguit op ons telefoontje of hij misschien een perceeltje bouwgrond te koop wist, dat iets had van de Zwarte Pad, waar we op dat moment woonden. Wil Griffioen schreef dit stukje voor de Badbode in 1988. Red.) De weersverwachting wordt ons nu dagelijks voorgeschoteld op de televisie, berekend met de modernste meetmethoden, zoals o.a. satellieten. AU die, uerckemn- schudden, hut stroo Ende, oirer somer byterv die- idoo Vle, mueren, en, teaelen, tuorden, nut Vie, roock, uuten, huyse, nietyaut nat Ende, die, meeuuren, comen, oy het iaut So User storm-, wint of reyen, oy humt. -60.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 20