Qrafstmeu o\> kek kerkhof vwo CallaMtsooq Na overleg met dhr. Tom Bos, verzorger begraafplaatsen van de gemeente Zijpe, werd besloten tot het voorjaar te wachten. Op dins dag 20 april 2004 was het zover. De werk groep, dat zijn Natasja de Wind, Hiltje Bolg, Ank Randag en Sara Planting, had drie vrij willigers gevonden om te helpen want het werd een zwaar karwei. Tom Bos zou voor een steekkar en ander ge reedschap zorgen en was ook aanwezig. Vol goede moed werd gestart maar het viel ons allemaal ontzettend tegen, de ruggen en knieën van de helpers kraakten. Sommige ste nen zaten meer dan een meter in de grond. We werkten als paarden maar kregen die dag slechts 5 stenen op hun plaats. De volgende dag zouden we verder gaan. 's Morgens bleek al gauw dat dat niet door kon gaan, de knieën en ruggen hadden te veel geleden, het ging niet. Er viel één helper helemaal af en de andere twee bijna. Toen Tom Bos gebeld en het probleem uitge legd, ook dat we een week moesten wachten en proberen andere helpers te vinden. Onze oproep om hulp werd beloond, er kwamen drie nieuwe krachten bij, dus 27 april gingen we weer aan de slag. Tot onze vreugde had Tom voor een kraantje gezorgd dat de stenen omhoog kon trekken en aan de andere kant van de kerk weer plaatsen. Toen was het nog zwaar, maar het lukte. We waren allemaal ontzettend blij en de stemming was prima. Na afloop genoten we van de koffie en er was een lekkere koek bij, dat hadden we wel ver diend. Het doel van de Historische Vereniging is de oude stenen te bewaren, zodat die niet verlo ren gaan. Helaas zijn er stenen verwijderd voor de toestemming er was. Behalve de werk groep hebben ons geholpen: Hans Bolg, Wil Mooy, Frits Vos, Theo Bij post, Hans Randag en Sietze Planting en niet te vergeten Tom Bos. Allemaal heel, heel hartelijk be dankt. We raden alle le den aan om eens te gaan kijken en ons te vertellen wat jullie van het resultaat vinden. Sara Planting Zo ongeveer 10 jaar geleden zijn we begonnen met vrijwillig onderhoud, toen de gemeente Zijpe besloot dat er betaald moest worden voor het onderhoud van het kerkhof. Meteen hadden we ver zocht om de oude grafste nen te mogen behouden. Het resultaat was dat drie stenen als monument wer den aangemerkt en dus op het kerkhof mogen blijven staan. Voor de andere ste nen kregen we in het na jaar van 2003 toestemming ze te plaatsen op de gras strook aan de noordzijde van de kerk Foto's: Ank Randag en Natasja de Wind - 59.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 19