Uit een brief van Bep Rietvink aan haar oom Gijs Oskam van 20-02-1950: Als afsluiting van een toch nog lang verhaal, een brief welke Jo Unk mij stuurde bij het lijst je met de opgevraagde gegevens. Beste Cees, Hierbij de gevraagde gegevens. Over een perio de die toch grote invloed heeft gehad op ons leven en nog jaarlijks - o.a. bij het herden kingsmonument in Roermond - wordt her dacht. Tijdens mijn dienstplichttijd op Oost Java heb ik nog wel een paar dorpsgenoten ontmoet. Heel vluchtig Henk Kruisveld en ook Henri Vriesman. Maar veel vaker Maarten Mooij. We zochten elkaar, als het mogelijk was, in Soerabaja vaak op. En toen ik ernstig ziek in het hospitaal terecht kwam zat hij vaak aan m'n bed. Ook heb ik een goede herinnering aan de tante van Maarten, bij iedereen bekend als 'Tante Geert', zij ging in Callantsoog 'met de pet rond' om me een pakje te sturen. Ja, tante Geert, ruwe bolster, blanke pit. Ook in de oorlogsjaren. Foto's die belangrijk kunnen zijn heb ik niet, wel veel herinneringen. Succes met de Historische Vereniging. w.g. J. Unk Piet v.d. Fluit in een Dakota. links: H .Vriesman, rechts: G. Van Honschooten. Zaterdagavond arriveerde Gerrit Mooy, zoon van Dirk Mooy en Co van Twuyver. Het was erg druk en er stonden al veel mensen. De muziek speelde ook nog. De commissie heeft het er druk van, we zijn de hele avond aan het roosjes draaien geweest, maar die zijn nou wel weer verregend moet je maar rekenen, dus kunnen we weer aan de slag. We hadden er woensdag een vergadering over en er is f 374,40 opgehaald. Dus we hoeven niet meer met een lijst te lopen. En er was nog 70,- in kas dus slecht is het niet. Iedere jongen die thuis komt krijgt f30,- en daar mag hij iets voor kopen. Iets dat lang blijft b.v. een horloge. Maar als hij tekort komt, moet hij het zelf bijbetalen. En de nota moet hij op de secretarie overhandi gen, want het is de bedoeling dat het nuttig wordt besteed. - 66. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 6