Uit hetfhtoalbtmy utuvJah, Mooij rond 1940. We stonden daar te kijken naar schilderwerkzaam heden aan de toren van de kerk (door Jan de Wilde?). We, dat zijn v.l.n.r.: Jan Mooij, Piet Mooij (later Piet Kossen) en Nel de Haan. Op de achtergrond het pand van Kees van Eek, de boerderij van Adriaan Vader, de COOP van Johannes, de Pastorie en pen sion VOS. Tot op de dag van vandaag had ik een beeld op het netvlies van een slootje/greppel waar in allerhande afval lag: verfblikken, glas enz. Niemand die ik daar over vroeg wist ergens van. Totdat ik op deze foto stuitte en de namen van bovengenoemde personen vielen. Mijn ouders, Piet en Lies zogezegd, waren nogal bevriend met de Van Ieperens en daar om kwam ik ook veel 'in die hoek'. Op blz. 45 van het boekje 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger' is duidelijk het slootje te zien. Toen in latere jaren 'eigen riolerin gen' gegraven werden moest er dikwijls door 'nesten afval' gespit worden. Op de foto: het huis op de voorgrond, van de families Kalcebeeke/De Jong. Verder v.l.n.r. dubbel woonhuis, gebouwd voor bakker Konijn uit 't Zand. Is o.a. bewoond geweest door Gert en Trien ten Boelcel-Kater en Henk en Griet Kooger-ten Boekei. Later nog door Klaas en Guurtje ten Boelcel. Winter 1946-1947 Een barre winter met, duidelijk, heel veel sneeuw. Een scherp con trast op deze foto tussen 'oud' en 'jong'. De oude- ren hadden echt gil geen behoefte aan (zoveel) sneeuw, terwijl de jeugd zich er opperbest mee ver maakte. Op de foto v.l.n.r. mw. Borst, H. Zeeman, Jan Mooij, Trien Thomasz, Hans en Nel Swart (van de slager), Piet Kruit en Joop Kruit. Uiterst rechts de werkplaats van de firma P. Vos. Het huisje links daarvan werd toen be woond door de weduwe Hoek. Vervolgens noodwoning Daalder, huis H. Zeeman, huis S. Kooger, huis J. v.d. Berg, huis P. Vos. Links van het dubbele woonhuis staat een PEN-huisje en de woning van Adriaan Vader en Jannetje Buis. Uiterst rechts is nog juist een stukje van het huis van Aai Thomasz te zien. De boerderij in het midden van de foto is thans de Hylcsos. Opgedoken uit het fotoboek van moeder Lies de onderstaande foto. Het moet geweest zijn Een foto van de Dorpsweg anno 1937/1938. Hotel Seinpost staat er al (1935) en inmiddels ook een paar nieuwe huizen, waaronder het dubbele woonhuis rechtsmidden. In die jaren bewoond door de families De Wilde en Van Ieperen. De eerste was huisschilder, de tweede was hondentrainer bij de politie. - 79.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 19