In 1936 deed de VW een beroep op het gemeentebestuur om meer straatlantaarns te plaatsen en 'huishoudelijk afval' te laten op halen. Wout Roos uit Groote Keeten kreeg pas in 1947 opdracht dat afval 1 x per week op te halen. In 1937 werd de 'Groote Villa' van de fam. Van de Poll in het openbaar verkocht. Koper voor maar 5.000,00 werd dr. Pool uit Hoogwoud. De villa werd ingericht als luxe hotel. In hetzelfde jaar steunde de VW de biblio theek met een subsidie. Tevens vond zij dat er tennisbanen zouden moeten komen. Ook was er geen gebouw waarin met slecht weer iets voor de gasten gedaan kon worden. Gedacht werd aan een verenigings/gemeenschapsge- bouw. Die gedachte werd pas werkelijkheid bij het openen van het Dorpshuis aan de Jewelweg op 9 december 1968. Er werd weer een nieuwe gids gedrukt, de oplage was 10.000. 1938. Het bestuur wilde een badkrant uitge ven. Het eerste nummer verscheen op 9 juli 1938. (Oplaag waarschijnlijk 100) Een abonne ment voor vijf weken kostte 30 cent. Er in adverteren kostte voor 10 regels 3,50 per sei zoen. Dankzij de adverteerders kon het zich bedruipen. Op 30 januari 1938 kwam er voor die tijd een mooie gids uit. Burgemeester Rehorst had een voorwoord geschreven. In de gids twee kaartjes en naast de Nederlandse tekst een vertaling in het Esperanto. 1937. De kranten stonden er vol van en ook de radio bracht steeds somberder nieuws. Hitier en zijn mannen hebben steeds meer 'Lebensraum' nodig. 1939. Op 1 augus tus mobiliseerde ook ons land haar strijdkrach ten. In een paar dagen werd ook ons dorp door militairen over stroomd. Ze wer den onderge bracht in leeg staande zomer huizen. Burgers kregen één of twee soldaten 8 september 1936. De Noorse houtboot 'Sirenes' strandde vlak voor het dorp. Er kwam 'naseizoendrulcte'. Die duurde tot 22 september. Toen werd namelijk de 'Sirenes' weer vlot gesleept. 16 september 1936. Feest in Callantsoog! Alle vlaggen gingen uit, want Gedeputeerde Staten besloot: de samenvoeging Callantsoog en Zijpe gaat niet door! Op 1 december 1936 vindt de installatie plaats van burgemees ter G.D. Rehorst. Uiteraard met toespraken en veel feestvreug de. Het gemeentebe stuur werd ge vraagd de slui tingstijden van de cafés in plaats van 12 uur op 11 uur te stellen. (Was het misschien te ru moerig voor de gasten?) -49.- Voor het eerst werd gedeclareerd voor het bezoeken van een vergadering van de federatie van VW's in Hoorn: 83 km auto f5,80; vertering f 1,00. De 'Groote Villa' in gericht als hotel. Burgemeester Rehorst

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 9