1 school. We speelden meestal thuis op het grote erf en in het VW-bosje en in de Heinollen. Geuren van bloeiende heide, paarse golvende heuvels! De donkerrode bestelauto van Kees van Eek staat aan het einde van de Jewelweg. Vliegerfeest op de Nollen. We hadden zelf een vlieger gemaakt van vliegerpapier en dunne latjes, plukjes gras aan de staart.... Beelden van lichtgroen weiland, net gemaaid en daarop de hooirookjes of de hooiruiters, met veel zorg opgetast. Later werd het hooi met de grote hooilcros naar de boerderij gere den en met takels in het vierkant gehesen, waarbij het paard de vracht naar boven trok zodat het hele huis kraakte. Als de vracht bo ven was werd er geschreeuwd: Ho! En dan plofte het hooi op de berg. -i v - ;'-W. Zo merkje ook datje herinneringen gekleurd zijn, want het leek wel of het altijd mooi weer was. Eindeloos zonnige zomers! Spelen in de Nollen, hutten bouwen bij de 'Krimmeneeltjes' zoals we die kleine dennen bosjes langs het pad naar het Kooibos noem den, en bramen plukken langs de bosrand. Als je emmer goed vol was kookte je moeder jam. In de Nollen was de 'Rommellcuü'. Wat de Callantsogers niet meer konden gebrui ken, dat belandde daar: oude pannen, em mers en lege blikken en wat al niet. Span nende plekken voor de schooljeugd. Als ik daar was vond ik ook altijd dat ik al ver van huis was: gekleurde herinneringen! Alles leek veel groter dan nu. Geuren van versgemaaid gras. Weer zie ik mijn vader met de McCormiclc maaimachine met de vingerballc de landerijen maaien. Naast onze schimmel liep het donkerbruine paard van buurman Kees Baken die op de boerderij voor ons boerde (nu de Hylcsos- boerderij). Zo hielp je elkaar als buren. We hadden een Nicholson harklceerder of walen- maker waarmee het hooi op lange walen of richels werd gereden. Het was het toppunt van zaligheid als je eens een rondje mee mocht bij vader op de walenmaker. Ook werd er altijd een hooiklamp naast de boerderij gezet waarbij een hoge mast ge plaatst was om het hooi op te hijsen. Als deze hooimast gezet of neergehaald werd kwamen alle buren helpen: Kees Baken en zijn zoon Iüaas, Jaap Ambuul en Arie en Klaas ten Boelcel. Een keer ging het mis bij het neerhalen van die grote mast. Iemand liet het touw iets te snel vieren en de zware hooimast viel met een daverende slag op het pannendak van de boerderij. En daaronder lag ik in mijn bed.... Met vader op de walenmaker, hooien bij Klaas (links) en Arie ten Boekei. Op deze plek is nu het bungalowpark de Hasencamer. ■0ÊÊÊÉ. Hooirookjes op het 'Kerkeland'. Een stuk land dat wij pachtten van de N.H. Kerk. Ongeveer op de plaats van landgoed 'de Horn'. Onze boerderij gedurende de hooioogst. -43.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 3