C/eure*v en kleuren/ HERINNERINGEN VAN EEN JEUGD IN CALLANTSOOG De geur van bloeiende witte klaver. Lopend langs de Jewelweg naar school. Eerst naar de kleuterschool van juf Tini Zeeman, gevestigd in een klein houten keetje op het erf van aan nemer Bas Zeeman aan de Dorpsweg. We schrijven 1952 als dat schooltje wordt ge opend, dat was iets nieuws in ons kleine kust dorp. Vanaf augustus 1953 ging ik naar de 'Grote school'. Lopend, bloeiende bermen en slootjes vol kik kerdril. Vanuit onze boerderij aan een dood lopend zijweggetje van de Jewelweg kon mijn moeder ons nakijken tot we op het school plein waren. Wat een uitzicht! Er was nog geen Stuyvezandeweg of Duinroosweg en dubbele woonhuizen aan de Zeeweg waren nog niet gebouwd. In september konden we van uit huis de zweefmolen op de Buurt zien draaien. Kermis in Callantsoog. Een schiettent, een zweef, een snoeplcraam en o, wonder van de nieuwe tijd, een kraampje waar je patat fri tes kon kopen. Naar ik meen was het groenteboer Langeveld die ons dorp deze noviteit be zorgde. Op een met paaltjes en touw afgezet deel van de Buurt wer den volksspelen en kinderspe len gehouden. Als je een prijs je gewonnen had, mocht je dat in het gemeentehuis gaan uit zoeken. 's Middags al begon het dansen in café Vriesman en bij Ben de Vries en soms mocht je dan even mee met je vader en moeder, voor meikerstijd! Verder kwamen we trou wens niet zoveel in het dorp behalve dan op Hans Raap Er wordt wel eens beweerd dat geuren heel lang in je geheugen worden bewaard en dat een bepaalde geur in staat is allerlei herinneringen bij je op te roepen. Geuren uit mijn jeugd in Callantsoog. Op de kleuterschool. Achterste rij v.l.n.r.: Koos Noordhuis, Kees Baken, Truus Becker, Dymphke Zwaan, Wim Zeeman, Juf Tini Zeeman, Hans Raap, Arie Zeeman, Kees Marees, Ab Schagen, Nico de Vries. Voorste rij: Coby van Weert, Dick de Wilde, Piet van Eek, onbekend, onbekend, Nettie Baken, Tonie Vos, Dick Oosterhaven, Annemiek Zeeman. Het uitzicht vanuit onze boerderij naar het dorp. 42.

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 2