StraMdjvto '37 - '38 Heel duidelijk zijn v.l.n.r. te herkennen mevr. Thomasz (getrouwd met Ai Thomasz van o.a. de Texaco-benzinepomp); mevr. Jannetje Kos- Duit (getrouwd met Klaas Kos), vervolgens door mevr. Mina Schmidt-Baken herkend als mevr. Grietje Balcker-Mooij, moeder van de gebroeders Bakker, Henk Jaap en Jan. Grietje was de zuster van ouwe Teun-lcatlcnuppelen, van Jan - vader van 'Teun de Post' en van Piet van Theunisz.; dan mevr. Cornelia 'Keetje' Thomasz-van de Berg (dochter van de 100-jari- ge Geertje van de Berg-Mooij en op deze foto 88 jaar); mevr. Aafje Thomasz-Duit (getrouwd met Arie Thomasz, de elektricien) en de toen nog kleine meid mevr. Trien Kuiper-Thomasz, dochter van laatstgenoemd echtpaar. Mevr. Kos, nu 92 jaar, kan zich e.e.a. herinne ren als 'de dag van gister'. Ook dacht ze zeker te weten dat de foto genomen was door de heer 'meester' Schut. Dat zal ongetwijfeld met het zwarte Kodak (of was het Agfa?) 'boxje' gebeurd zijn, gezien het vierkante tasje, rechts onderaan. Van de man rechts bovenaan op de foto krijg je de indruk, dat ie z'n water naar het zuiden laat lopen. Een fraaie strandtrap met halver wege een aftakking naar de strandtent van Vos of De Haan. Let ook op het gedeelte rietscherm. Dat was toen heel gewoon: schermen van riet en rijs hout. Wordt de laatste jaren helaas niet meer gedaan. Bij het TV-programma 'Dit was het nieuws' zeggen ze dan: "Gelukkig hebben we de foto's nog!" En zo is het! Jan Mooij Zo ongeveer zag het er in die jaren uit als men een paar uurtjes naar strand ging: de kleren hie ven 'an', punt uit. Maar wat is er weer een fraaie foto hoven water gekomen. Gewoon een uurtje 'klesse' met mevr. Nel Glasbergen-Thomasz. Vervolgens is het dan weer een pracht de foto te ontle den. Uitzoeken wie, waar en hoe. -56.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 16