Zuster BoemLeruuikey, urvjlcverjUeegster Herinneringen aan de periode dat ik wijkverpleegster was in Callantsoog. In 1951 werd de wijk gesplitst in Julianadorp en Callantsoog. Ilc koos voor Callantsoog en kreeg een zomerhuisje toegewezen, aan de Op 't Landtweg. Het was een primitief onder komen en zodra het kouder werd, vonden de veldmuizen het bij mij binnen gerieflijker. Ik kreeg geen telefoonaansluiting en was dus slecht bereikbaar. Ook mijn verzoek om een stenen huis werd niet gehonoreerd, 's Win ters was het niet warm te stoken en de water leiding bevroor al bij een paar graden vorst. Ik werd dan liefderijk opgevangen door de fa milie Adriaan Vader. In 1958 kreeg ik de beschikking over een huis aan de Zeeweg. Mijn zuster en nichtje woonden bij mij. In de vijftiger jaren was Callantsoog een klei ne, maar zeer hechte gemeenschap. Ilc heb veel steun en medewerking gekregen bij mijn werk. Tot mijn grote verrassing kreeg ik in februari 1961 een Fiat 600 van de bevolking aangebo den. Nadat ik dus jaren met bromfietsen en Het was een uitgestrekte wijk vanaf het R.K. kerkhof in Den Helder tot en met het Zwa- nenwater. Ilc had onderdak gevonden in Julia nadorp. Aanvankelijk verplaatste ik me per fiets, waardoor ik soms maar 3 patiënten per dag kon bezoeken. Er waren patiënten bij, die ik een aantal malen per dag moest verzorgen. Als het dan gebeurde dat die patiënten woon den in de omgeving van de Donkere Duinen, Koegras en Zwanenwater, waren werkdagen van 07.00 uur tot 23.00 uur niet ongewoon. Via een lening van mijn vader kreeg ik de beschikking over een Engelse auto, een Aus- tin, met het stuur rechts en geen verwar ming. Toentertijd waren er nog geen rijscho len, maar een melkrijder heeft mij in één middag de kneepjes van het rijden bijge bracht. Eigenlijk ging het houden van een auto mijn budget te boven. Mevr. M. Baken- Boendermaker, 85 jaar In september 1946 heb ik na mijn verpleeg stersopleiding gesolliciteerd naar de functie van wijkverpleegster in Julianadorp en Cal lantsoog. Ilc kreeg die baan onder voorwaarde dat ik mijn wijkaantelcening haalde. M. Baken-Boendermaker Ter gelegenheid van haar 85ste verjaardag in januari 2003, vroeg de redactie aan mevrouw M. Baken-Boendermaker (zuster Boendermaker) haar herinneringen aan het papier toe te ver trouwen. Hieronder volgt haar verhaal: ±1948. Matty Boendermaker temidden van haar collega stijdens een feest van het Witte Kruis -4.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 4