Toew... Peest co mmUsL& auto's voorbij. "Wat doen al die zwalkers toch op de weg," riep hij. Het duurde een week voor hij weer de oude was. Vel had ook het besluit genomen, als hij het rustiger aan zou gaan doen, mocht ook de grond uitrusten. Natuurmonumenten kocht stukje voor stukje, voor een vriendenprijs het land van Vel op, het moest weer natuurgebied worden. De verwachting was, dat de natuur dan weer zijn gang zou gaan. Men zou het waterpeil verhogen, waardoor het bodemle ven omhoog zou komen, daarmee meer wor men en ander voedsel, en zo komen er van zelf meer vogels. UIT DE BADBODE VAN 1953 In juli en augustus 1953 werd er in Callants- oog flink wat georganiseerd. U kunt dat zien op de hiernaast afgedrukte agenda. Vooral de lampionoptochten waren een groot succes. Honderden kinderen liepen met hun lampions door het dorp. Omdat het 's avonds om 8 uur dan al donker was, deed zo'n slin ger van brandende kleurrijke lampions sprook jesachtig aan. Ook het fanfarecorps onder leiding van Aris Vriesman speelde heel wat keren geheel be langeloos. De beloning was altijd een con sumptie in het hotel van Ben de Vries. Dat laatste is in 2002 gesloopt. De bedoeling is om er een appartementenhotel te bouwen. Het huis waar Vel had gewoond, werd na zijn overlijden aangekocht door Natuurmonu menten. Het werd gesloopt en alleen de be bossing bleef staan en werd 'het vogelbosje van Piet Vel' genoemd. Een prachtig monument voor een bijzonder mens, met een apart soort humor. Hij over leed op 12-02-1996. Zijn geld liet hij na aan drie goede doelen, de Stichting De Zijper Molen, de Vogelbescherming en het Koningin Wilhelmina-fonds. AGENDA Dit leuke fotootje kreeg ik te leen van Gerard de Wit. Het zijn de heren van de feestcommissie van voor de oorlog. Zij organiseerden vele festiviteiten voor de dorps- en badgastenkinderen, zoals strand- figuren en strandhopen maken. Maar ook de fees ten in het dorp zoals zaklopen, ringsteken, kat knuppelen, popzoenen enz. Er werd altijd en thousiast door oud en jong meegedaan. Zaterdag 11 Juli. Concert in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 12 Juli. Strandfeest, Koppensnellen. S Woensdag 15 Juli. Volksspelen op Dorpsplein. Zaterdag 18 Juli. Brandweerdemonstraties. Zondag 19 Juli. Strandfeest te Groote Keeten. Zondag 19 Juli. Kerkdienst Ned. Herv. Kerk 1718 uur. Wordt door de IKOR per radio uitgezonden. Dinsdag 21 Juli. Bazar Ned. Herv. Vrouwenver. Woensdag 22 Juli. idem Zaterdag 25 Juli. Sportavond op voetbalterrein 4 Zondag 26 Juli. Strandfeest, Schatgraven. Donderdag 30 Juli. Vliegerfeest voor kinderen, i Zondag 2 Augustus. Strandfeest. Zaterdag 8 Aug. Sportavond op voetbalterrein. Zondag 9 Augustus. Strandfeest. Dinsdag 11 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. 4 Donderdag 13 Aug. Avond, verzorgd door de brandweer. 4 Zaterdag 15 Augustus. Lampionoptocht te Groote Keeten. 4* Zondag 16 Aug. Strandfeest te Groote Keeten. S Zaterdag 22 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. In bovenstaande agenda staan niet vermeld, de concerten, die door het fanfarecorps in de muziektent zullen worden gegeven. Dit hangt n.1. van de weersomstandigheden af. Vroegtijdig zullen we dit op het publi catiebord bij" de strandweg vermelden. Op Dinsdagavond 7 Juli worden de bejaarden uit ons dorp na hun uitstapje met muziek ingehaald. Dit zelfde gebeurt ook op Maandag 13 Juli (8 uur) als de schooljeugd, na haar reisje, terugkeert. Jannie Provily v.l.n.r.: Anton de Wit, Jan Schager, Jan van Delft, Jaap de Waal en Arie Thomasz. -20.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 20