Plet Vel Laatste bewoner van de Zuid-Schinkeldijk. jannie Provify. Eerst dochter Trijntje (03-02-1897), daarna een zoontje, die op 3 jarige leeftijd is overleden, en toen Wilhelmina (17-09-1902) die Mientje werd genoemd. Toen de kinderen 6 en 9 jaar oud waren over leed haar man. Later hertrouwt ze met haar boerenknecht, Jacob Vel (geb. 17-09-1882). Haar vader Willem Govers verhuurde zijn boerde rijtje en had voor zichzelf een nieuw huis laten bouwen. Peijs, een slagerij in Amsterdam had en wedu we was geworden, zij hadden geen kinderen. Na het overlijden van vader Jacob Vel op 01-08-1964 neemt Piet samen met zijn zusters Anne en Mientje het beheer van de boerderij over. In het nollengebied dat direct aan de Zuid- Schinkeldijk grenst stonden vele bunkers, gebouwd door de Duitsers als onderdeel van de 'Atlantikwal.' En omdat die dijk deel uitmaakt van de zee wering moesten deze bunkers worden gesloopt. Maar daar gaf Piet op zijn grond geen toe stemming voor. Zijn standpunt was, die bunkers zijn daar on gevraagd gezet en nu blijven ze daar maar staan. En dat kwam goed uit, want in 1964 werd dit gebied verhuurd aan de Neder landse Caravan Club en konden deze bunkers voor allerlei doel einden worden gebruikt, o.a. voor toiletgebouw en receptie. Dat boerderijtje verbrandde en op de plaats daarvan werd een boerenschuur gebouwd. Maar toen moesten Aarj entje en Jacob Vel bij vader intrekken om voor het boerenbedrijf te zorgen. Zij kregen 3 kinderen, Anna Maria (30-01-1912) en een tweeling Pieter Jacob en Catharina Adriana beiden geb. 07-10-1915. Aan het eind van de oorlog in april 1944 werd moeder Aarj entje Vel getroffen door een her seninfarct. Vele jaren van zorg volgden, vooral voor Piet, die heel veel voor zijn moeder heeft gedaan, totdat zij stierf op 01-01-1956. In die tijd had je amper voorzieningen en was je vooral aangewezen op de naaste familie. Gelukkig kregen zij hulp van hun zuster Mientje, die sinds haar huwelijk met Klaas In april 1964 werd het terrein officieel door burgemeester W.L. Correljé geopend. Het ter rein was kaal en glooiend en met behulp van veel vrijwilligers werd het geschikt gemaakt. Het terrein dat alleen bedoeld was voor cara vans kreeg als naam 'De Klomp'. Er was daar een oefencaravan in de vorm van een klomp waarmee leden van de club de nodige erva ring konden opdoen. Vooral het rijden met een caravan gaf nog al eens problemen. Later werd het terrein omgedoopt in 'Ooster nollen'. Vele jaren was Piet daar beheerder, haalde het geld op, ruimde het afval op, maai de het gras, toen nog met de zeis, en deed allerhande klusjes. Maar op een gegeven mo ment werd het hem teveel en stopte hij er mee. Na lang aandringen was hij bereid het De grootvader van Piet Vel, Willem Govers die vanaf 1887 wethouder was van Callantsoog, woon de in een boerderijtje met landerijen zo'n zeventien hectare groot, aan de Zuid-Schinkeldijk, zij hadden 2 zoons en 1 dochter. Zijn dochter Aarjentje geb. 28-08-1873 trouwde met Pieter Bierste ker, zij vestigden zich in Hoogwoud. Later verhuisden zij naar de Zijpe naar de tweede Belkmer- weg. Daar zijn hun drie kinderen geboren. -18.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 18