StLcJktiïUj LKiuist Uv CtdlaKtsooq GESCHIEDENIS 10 mei 1988 -15 november 2002 Op 10 mei 1988 werd de 'Stichting Kunst in Callantsoog' notarieel een feit en 25 juni 1988 werd de eerste poëzieroute geopend door onze plaatselijke dichter - schrijver - diplo maat en oud-ambassadeur Maarten Mourik. De poëzieroute bleek een succes en zeker voor herhaling vatbaar. Landelijk stonden wij in de belangstelling want wij waren de eerste poëzieroute in Nederland. Vele bedrijven spon sorden ons en ook de gemeente Callantsoog deed ons een subsidie toekomen. De eerste voorzitter van de Stichting was mw. Hermine Keuning. Met volle overtuiging start te zij de Stichting en haar bestuur. Helaas werd zij ernstig ziek en overleed in 1989. Haar opvolgster werd mw. Coby Vierhout, on ze toenmalige burgemeestersvrouw. Ook zij vervulde haar taak met veel enthousiasme en was een geweldige stimulans voor onze Stich ting. Echter door de herindeling van Callants oog bij de Zijpe verhuisde ons laatste burge- meesterspaar naar Drenthe om aldaar hun functie in Gasselternijveen uit te oefenen. Maar na de Tweede Wereldoorlog kwam ook in ons dorp een verandering, toerisme ging een steeds grotere rol spelen en gaandeweg kon men hier niet langer spreken van een arme gemeente. In 1988 nam de toen waarnemend Burge meester mr. W.C. Vierhout samen met zijn wethouder van Cultuur mw. H. Keuning-Wa- gelaar het initiatief tot het oprichten van een culturele stichting 'Stichting Kunst in Cal lantsoog', die zich bezighield met het organi seren van een 'Poëzieroute'. Dertig gedichten, zorgvuldig uitgezocht door het bestuur, werden op kunststof platen ge drukt, op palen bevestigd en zo via een mooie route door Callantsoog en Groote Keeten uit gezet. Zowel inwoner als bezoeker van Cal lantsoog konden op deze manier genieten van onze prachtige natuur, gecombineerd met mooie poëzie. Penningmeester mw. Gré Bregman nam het voorzitterschap van haar over op 2 augustus 1991. Ook deze voorzitter wist haar taak een prima invulling te geven en samen met haar bestuur lukte het prima - hoewel de sponso ring elk jaar opnieuw spannend was - de poëzieroute levend te houden. In mei 1994 kwam een einde aan haar voor zitterschap vanwege haar werk in hun winkel 'het Coraaltje' te Groote Keeten. Het drukke seizoenwerk liet zich moeilijk combineren met het intensieve werk voor de Stichting. September 1994 nam Janneke Verburg de voorzittersfunctie over en is tot 2002 voorzit ter gebleven. Met veel plezier heb ik dit voor zitterschap beleefd, ondanks het immer voort durende gevecht om de financiën elk jaar opnieuw rond te krijgen. Maar met de steun van een enthousiast bestuur en de solidari- Janneke Verburg-Bakker Wie de historie van ons dorp Callantsoog een beetje kent, weet dat Cultuur hierin bepaald geen grote rol heeft gespeeld. Menigeen kent de geschiedenis van het beeld 'De Visserman' en weet zich te herinneren dat mevrouw Annie Op 't Land nooit haar beoogde honorarium van f 150,00 ont ving voor haar beeld, omdat de gemeente Callantsoog het geld er niet voor kon missen. Kortom, Callantsoog was destijds een arme gemeente en cultuur was bijzaak. l MauritsMofs J,t. Grondtoon jitps \'s- vwmJA - 16. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 16